Analyytikot

Fortumista sijoituskohteena saat lisätietoa esimerkiksi seuraavilta analyytikoilta. Alla luetellut analyytikot seuraavat Fortumia omasta aloitteestaan. Fortum ei ole vastuussa analyytikoiden kommenteista tai näkemyksistä.

 

​Yhtiö ​Analyytikko ​Email ​Puhelin
ABG Sundal Collier​ ​Petter Nystrom petter.nystrom(at)abgsc.no +47 220 16135​​
AlphaValu​ Juan Camilo Rodriguez ​utilities(at)alphavalue.eu +33 1 706 11050
Bank of America Merrill Lynch​ ​Peter Bisztyga ​peter.pisztyga(at)baml.com +44 20 799 50535
​Berenberg Bank ​Lawson Steele
Andrew Fisher
​lawson.steele(at)berenberg.com
andrew.fisher(at)berenberg.com
+44 20 320 77887
​Carnegie Investment Bank AB, Finland Branch ​Carl-Henrik Frejborg ​carfre(at)carnegie.fi ​09 6187 1232
​Citi Research ​​Piotr Dzieciolowski ​Piotr Dzieciolowski(at)citi.com ​+48 226 903 544
​Commerzbank ​Tanja Markloff ​tanja.markloff(at)commerzbank.com +49 69 136 43129
​Credit Suisse ​Vincent Gilles ​vincent.gilles(at)credit-suisse.com +44 20 788 81926
​Danske Markets ​Antti Koskivuori ​ankos(at)danskebank.com ​010 236 4828
​Deutsche Bank ​James Brand ​james.brand(at)db.com +44 20 754 74705
​DNB Markets ​Mikko Ervasti ​mikko.ervasti(at)dnb.no +44 20 762 16095
​Enskilda Securities ​Artem Bletski ​artem.bletski(at)seb.fi ​09 616 28729
​Evli ​Markku Järvinen ​markku.jarvinen(at)evli.com ​09 476 69635
​EXANE BNP Paribas ​Sofia Savvantidou ​sofia.savvantidou(at)exanebnpparibas.com ​+44 20 703 99489
​Goldman Sachs ​Ajay Patel ​ajay.patel(at)gs.com +44 20 755 2 1168
​Handelsbanken Securities ​Karri Rinta ​kari05(at)handelsbanken.se +46 8 701 3636
​HSBC Bank plc
European Utilities
​Adam Dickens ​adam.dickens(at)hsbcib.com +44 20 799 16798
​Inderes ​Petri Gostowski ​petri.gostowski(at)inderes.fi ​040 821 5982
​Investec Securities ​Harold Hutchinson ​harold.hutchinson(at)investec.co.uk +44 20 759 75069
​JPMorgan Securities Inc. ​Nathalie Casali ​nathalie.x.casali(at)jpmorgan.com +44 20 732 59023
​Kepler Cheuvreux ​Ingo Becker ​ingo.becker(at)keplercheuvreux.com +49 69 756 96 295
​​Macquarie Capital (Europe) Limited ​Peter Crampton ​peter.crampton(at)macquarie.com +44 20 3037 4559
​MainFirst ​Andreas Thielen ​andreas.thielen(at)mainfirst.com +49 69 788 08217
​Morgan Stanley & Co. International Limited ​Emmanuel Turpin
Anne Azzola
​emmanuel.turpin(at)morganstanley.com
anne.azzola(at)morganstanley.com
+44 20 742 56863
+44 20 742 56230

​Nordea ​Pasi Väisänen ​pasi.vaisanen(at)nordea.com ​09 530 05192
​Oddo Securities - Oddo & Cie ​Louis Boujard ​lboujard(at)oddo.fr +33 1 445 18253
​Pohjola Pankki Oyj ​Henri Parkkinen ​henri.parkkinen(at)pohjola.fi ​010 252 4409
​Raymond James Euro Equities ​Emmanuel Rétif ​emmanuel.retif(at)raymondjames.com +33 1 456 40547
​Societe Generale Lueder Schumacher lueder.schumacher(at)sgcib.com +44 20 776 25044
​Standard & Poor's (Equity research) ​Clive Roberts ​clive_roberts(at)sandp.com +44 20 717 67853
​UBS ​Sam Arie ​sam.arie(at)ubs.com ​+44 20 756 71107
 
 
 
 
 

 

18.4.2017