Fortum Grupi uus struktuur

Uus organisatsioon koosneb kolmest divisjonist: Generation, City Solutions ja Russia. Lisaks on rajatud kaks arendustegevuse üksust, mis keskenduvad uute ärivõimaluste loomisele: M&A and Solar & Wind Development ning Technology and New Ventures.

Generation 
Selle divisjoni vastutusalas on suuremahuline energia tootmine ning optimeerimise ja kauplemisega seotud tegevused Põhjamaades. Divisjon hõlmab tuuma-, hüdro- ja soojusenergia tootmist, portfellihaldust ja kauplemist, ekspert- ja tuumateenuseid.  Generation divisjoni juhib Tiina Tuomela.

City Solutions
City Solutions divisjoni tegevusteks on arendada jätkusuutlikke lahendusi linnadele. Selles divisjoni alla kuuluvad tegevused, mis on seotud kaugkütte ja -jahutuse, jäätmeenergia, biomassi ja teiste ringkäitluspõhise majanduse lahendustega kui ka elektrimüügi ja sellega seotud teenustega. Eesti ettevõtted Fortum Eesti ja Fortum Tartu kuuluvad selle divisjoni alla. City Solutions divisjoni juhib Markus Rauramo.

Russia
Venemaa divisjon hõlmab kõiki Fortumi tegevusi Venemaal – elektri- ja soojusenergia tootmist ning müüki. Divisjoni juhib Alexander Chuvaev, kes on ka OAO Fortum peadirektor.

Technology and New Ventures
See on uus arendustegevuse üksus kiirendamaks innovatsiooni tegevusi ning uute äride loomist ja kasvu. See üksus vastutab uurimis- ja arendustegevuse ning on sisemiste start-upide inkubaator. Samuti on selle üksuse vastutusalas investeeringute tegemine sisemistesse ja välistesse start-upidesse ning koostöö ülikoolide ja teadusasutustega. Lisaks mängib selles üksuses olulist rolli Fortumi IT osakond uute digitaalsete lahenduste arendamisel. Üksust juhib Per Langer.

M&A and Solar & Wind Development
Fortum püüab luua väärtust läbi energiatööstuse ühendamise ning ümberstruktureerimise oma koduturgudel ning integreeritud Euroopa turul. Samuti on eesmärgiks gigavatt-suuruse päikese- ja tuuleenergia portfoolio loomine. Need ülesanded on määratud üksusele M&A and Solar&Wind Development, mida juhib Kari Kautinen.