Meie tegevusalad

Hüdroenergia

Kas teadsid, et Fortum on suurim ja kogenuim hüdroenergia tootja Põhjamaade piirkonnas? Hüdroenergia kasutegureid on palju, näiteks on see puhas ja taastuv energialiik ning usaldusväärne. Fortumis töötavad paljud andekad spetsialistid tootmisprotsesside optimeerijatena. Siin saad sa töötada kõrvuti tammiehituse asjatundjate, generaatoriinseneride/-spetsialistide, hooldustehnikute ja projektiinseneridega.

Tutvu Sezariga, kes töötab tammiehituse asjatundjana meie hüdroenergia allüksuses.

 

Päike, tuul ja laine

Päikeseenergia on Fortumi säästliku tuleviku energiasüsteemi visioon. Päikeseenergiaüsteem on paindlik ja tõhus. Päikeseenergiat saab koguda mitmel viisil, kas otse päikeseelektri või -soojusena või kaudselt, hüdro-, laine-, tuule-, bioenergia või geotermilise energiana.

 

 

Tuumaenergia

Tuumaenergia tootmine toodab süsinikdioksiidiheitmeid minimaalselt, mis tähendab, et sel on tähtis osa kliimamuutuste vähendamisel. Kas sa näiteks teadsid, et kasvuhoonegaaside heitkogused tuumaenergia tootmisel on väiksemad kui tuule-, hüdro- ja päikeseenergia tootmisel? Tuumajaama tööshoidmine nõuab laialdast tehnilist pädevust, karme turvanõudeid ja pidevat kontrolli.

Tutvu Anttiga, kes töötab protsessispetsialistina meie tuumaenergia allüksuses.

 

New Business osakond

Kas soovid tegeleda ettevõtte arendus- ja investeerimisvaldkonnas tulevaste kliimasõbralike energialahendustega? Fortumi New Business osakonnas loome asju, mis teevad tänapäeva inimeste ja tulevaste põlvkondade elu paremaks. See osakond tegeleb tarkade elektrivõrkude, tarkade majade, elektriautode laadimistaristu ja päikesepaneelidega.

Tutvu Sofiaga, kes töötab päikseenergia valdkonnas.

 

Elektrimüük ja turustus

Fortum on üks juhtivaid elektrimüügi ettevõtteid Põhjamaade elektriturul. Turustame ja müüme siin süsinikdioksiidiheitmeteta toodetud elektrit 1,2 miljonile era- ning ärikliendile Rootsis, Soomes ja Norras. Meie eesmärk on olla Põhjamaa turul klientidele elektritarnija valimisel loomulik valik. Elektrimüügi ja turustuse (Electricity Sales and Marketing) osakonnas võid töötada müügi-, toote-, portfelli-, prognoosijuhi või ärikontrollerina.

Tutvu Mattiasega, kes esitleb meie pakkumisi lõpptarbijatele.

 

Energiakaubandus

Meie energiakaubanduse  (Production Optimisation and Trading) osakond tegeleb Fortumi elektritootmise lühi- ja pikaajalise planeerimisega. See on koht, kus määrame hinnad ja müüme Fortumi toodetud elektrit Põhjamaade elektribörsil NordPool. See osakond vastutab ühtlasi hüdroenergia tegevuse juhtimise ja kontrollimise eest ning seal võid sa töötada näiteks tootmise optimeerija, kaubandus- ja portfellijuhi või portfelli riskijuhina.

Tutvu Harri ja Wince’iga, kes töötavad elektrikaubanduse valdkonnas.

  

Soojuse ja elektri koostootmine

Fortum on keskkonnahoidliku soojuse ja elektri koostootmise teerajaja ning on teinud mahukaid investeeringuid tootmise laiendamisse Stockholmi piirkonnas. Soojuse ja elektri koostootmine moodustab umbes kümme protsenti maailma elektrivarustusest ning sellel on maailmas suur kasvupotentsiaal. See on väga tõhus viis toota kaugkütet ja elektrit, sest neid toodetakse samast toorainest. Fortumi soojuse ja elektri koostootmise valdkonnas võid sa töötada tehase protsesside tehniku või insenerina.

Tutvu Lasse ja Mārtiņšiga, kes töötavad soojustootmise valdkonnas.


… ja palju rohkem!

Sellisesse suurde rahvusvahelisse ettevõttesse nagu Fortum vajame loomulikult andekaid inimesi oma personali-, kommunikatsiooni-, infotehnoloogia-, klienditeenindus-, hanke- ja finantsosakonda. Jälgi meie vabu töökohti ja kandideeri, et saada meie meeskonna liikmeks!