Kultuur Ringi katlamajas Pärnus

"Katlamaja" on Ringi 56 asuv Fortum Eestile kuuluv endine katlahoone, mis lõpetas tegevuse 5 aastat tagasi.

Tänavusel suvel muutub aga kõik, sest kohalikud aktiivsed noored muudavad tühja katlamaja suve perioodiks kohalikuks kultuurikatlaks! Katlamaja avapidu toimub 5. juulil.

 

Endise katlamaja omanäoline interjöör ja avatud pind loovad ideaalsed tingimused viimaks läbi mitmeid graafika-,valguse-, heli- ja video installatsioone. Plaani on kaasatud mitmed sisekujundajad, kuntsnikud, graafikud, heliinsenerid, valgustehnikud, kelle kõigi lähteülesanne on lihtne- muuta endine katlamaja põnevate sündmuste raames Pärnu linnale avatud kultuurikeskuseks. 
 
Kõige suurem sündmus Katlamajas leiab aset juuli lõpus, kui toimub IN graafika festival. IN graafika festival mõtestab lahti ja otsib arengusuundi mitmest kultuurivaldkonnast, tuues kokku nii kunstnikke, kirjanikke kui audiovisuaalseid multidistsiplinaare. Toimuvad workshop'id ja tänavaaktsioonid. Suur avamisralli algab 26. juuli kell 14.00. Peaesinejaks on kunstnikud Hiinast, USA-st, Euroopast. Festivalil osaleb ka kogu eesti graafikaparemik noortest klassikuteni, soolo- ja ühisnäitustega. Katlamajast saab festivali keskus, kunstnike ja publiku kohtumispaik!

katlamaja.jpg
Rohkem infot ürituste kohta leiad nende FB lehelt: www.facebook.com/katlamaja

 

 

 

Back