Fortum un NBCC vienojas par elektrisko transportlīdzekļu uzlādēšanas infrastruktūras attīstīšanu Indijā

Fortum parakstījis Saprašanās memorandu ar kompāniju NBCC par elektrisko transportlīdzekļu uzlādēšanas infrastruktūras attīstīšanu Indijā. Vienošanās ietver visas svarīgākās darbības, sākot no plānošanas un projektēšanas līdz pat investīcijām un uzlādēšanas infrastruktūras darbībai, izmantojot mākoņservisā balstītu sistēmu. NBCC (India) Limited ir Pilsētvides attīstības ministrijas pakļautībā esošs uzņēmums.
 
Īstenojot pilotprojektu, Fortum uzstādīja vienu 22 KW AC lādētāju NBCC telpās Deli, kas darbosies, izmantojot Fortum mākonservisā balstīto sistēmu. Uzlādēšanas staciju atklāja Somijas Mājokļu, elektroenerģijas un vides ministrs Kimo Tilikainens (Kimmo Tiilikainen) un NBCC priekšsēdētājs un izpilddirektors Dr. Anopa Kumara Mitala (Anoop Kumar Mittal).
 
“Indija ir viena no visstraujāk augošajām ekonomikām pasaulē. Lai gan straujā izaugsme rada spriedzi videi, tā paver arī plašas iespējas. Somijas uzņēmumu tehnoloģiskās zināšanas var izmantot, lai atbalstītu ilgtspējīgu Indijas ekonomikas un elektroenerģijas sektora attīstību. Patiesi priecājos redzēt, ka Somijas uzņēmumi ieved Indijā labākās tehnoloģijas un risinājumus,” sacīja ministrs Kimo Tilikainens.
 
“Indija ir mums svarīgs tirgus. Uzlādēšanas risinājumi ar uzticamām iekārtām un programmnodrošinājumu, kā arī profesionāls klientu atbalsta dienests ir ļoti svarīgs labam pakalpojumam. Fortum esam izveidojuši nodaļu Charge & Drive, lai izpildītu šīs prasības un pavērtu ceļu plašākai un efektīvākai elektrisko transportlīdzekļu izmantošanai,” sacīja Fortum Korporatīvo lietu un komunikācijas vecākais viceprezidents Arto Rati (Arto Räty).
 
Indijā šobrīd tiek izmantoti aptuveni 6000 elektriskie transportlīdzekļi. Indijas valdības mērķis ir līdz 2030. gadam panākt valstī tikai e-transportlīdzekļu lietošanu. Indija ir pirmā valsts ārpus Eiropas, kurā darbu sāk Fortum Charge & Drive biznesa nodaļa. Plānos ietilpst uzlādēšanas infrastruktūras izstrāde kopā ar mākoņservisā balstītu sistēmu (SAAS). Uzsākot pilotprojektu Deli, Charge & Drive plāno izvietot vairāk nekā 150 uzlādēšanas stacijas nākamo 12–18 mēnešu laikā.
 
Fortum Corporation
Komunikāciju daļa
 
Plašāka informācija:
Fortum Charge & Drive vadītājs Rami Sivari (Rami Syväri), tālr. +358 40 709 5566
www.chargedrive.com
 
Par Fortum
Fortum ir viens no vadošajiem enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, kas ražo tīru enerģiju un nodrošina savus klientus ar siltumenerģiju, elektroenerģiju, dzesēšanu, kā arī piedāvā citus viedus enerģētiskos risinājumus, kas sekmē efektīvu resursu izmantošanu. Lai veicinātu pārmaiņas enerģētikas nozarē un padarītu mūsu pasauli tīrāku, Fortum vēlas cieši sadarboties un iesaistīt šajā procesā klientus un sabiedrību kopumā. Šobrīd Fortum ir darba devējs vairāk nekā 9 000 profesionāļiem Baltijas un Ziemeļvalstīs, Polijā, Indijā un Krievijā. 62% no Fortum saražotās elektroenerģijas tiek saražota, neradot CO2 izmešus. 2016. gadā mūsu tirdzniecības apjomi bija 3,6 miljardi eiro. Fortum akcijas ir reģistrētas Nasdaq Helsinki biržā www.fortum.com.

Par Fortum biznesa nodaļu Charge & Drive

Fortum Charge & Drive (Uzlādē un brauc) biznesa nodaļa ir celmlauzis elektrisko transportlīdzekļu uzlādes risinājumos un tai ir 1480 gudro lādētāju plašs tīkls Eiropā, no kuriem 500 ir līdzstrāvas ātrie lādētāji. Charge & Drive plāno izpildīt pieaugošo globālo prasību pēc e-mobilitātes, nodrošinot atbilstošu risinājumu, izveidojot sabiedrisko lādēšanas tīklu, kā arī nodrošinot pasaules klases mākoņservisa risinājumus interaktīvai saskarsmei ar gala lietotājiem un visaptverošu aizmugursistēmu, kas nodrošina attālinātu uzlādes staciju vadību.
 
  
Papildu informācija:
 
Guntra Matisa
Komunikācijas vadītāja
SIA “Fortum Jelgava”
Mob.: +371 29338491
E-pasts: guntra.matisa@fortum.com
 

Atpakaļ