Helsinku Starptautiskajai zirgu skatei nepieciešamā elektroenerģija tiks saražota no zirgu mēsliem

Helsinku Starptautiskajā zirgu skatē izmantotā elektrība tiks saražota Fortum Järvenpää (Somija) spēkstacijā tikai un vienīgi no zirgu mēsliem. Plānotais elektrības patēriņš Helsinku Ledus hallē, kurā norisināsies skate, būs aptuveni 140 MWh. Elektrības izcelsmi apstiprinās, izmantojot Fingrid izcelsmes garantijas sistēmu. Pasākumam nepieciešamās elektroenerģijas saražošanai būs nepieciešami mēsli, kas gada laikā iegūti no 14 zirgiem. Šī ir pirmā reize pasaulē, kad nepieciešamais elektroenerģijas daudzums tik lielai zirgu skatei tiks nodrošināts tikai no zirgu mēsliem.

 

“Priecājos, ka no zirgu mēsliem iegūto elektrību var izmantot pasākumā, kas svarīgs jāšanas sporta entuziastiem un zirgkopības nozarei. Ir lieliski, ka Somijas lielākajā un populārākajā zirgu skatē tiek domāts arī par enerģētikas un vides jautājumiem,” atzīmē Fortum HorsePower viceprezidents Ansi Palanens (Anssi Paalanen).
 
“Mums ir gods piedalīties Fortum HorsePower koncepcijas īstenošanā, lai nodrošinātu pasākumu ar nepieciešamo elektroenerģiju. Koncepcija ir fascinējoša un rada lieliskas iespējas visai zirgkopības nozarei Eiropā,” gandarīts atzīmē pasākuma direktors Toms Gordins (Tom Gordin)
 
Fortum HorsePower sniedz pakaišu un mēslu apsaimniekošanas pakalpojumu zirgu staļļiem un no iegūtā pakaišu un mēslu maisījuma ražo elektroenerģiju. Pakalpojums jau pāris gadus ir pieejams Ūsimā (Uusimaa) reģionā un darbības rādiuss arvien paplašinās. Uzņēmums strādā ne tikai Helsinku teritorijā, bet arī lielā daļā Somijas dienvidu un rietumu. Fortum HorsePower pakalpojumi kopš šā gada rudens tiek nodrošināti arī Zviedrijā, kur elektroenerģijas ražošanā ir iesaistīti aptuveni 3000 zirgi.
 
Skates laikā Helsinku Ledus halles pagaidu staļļos uzturēsies aptuveni 250 zirgi, kuriem Fortum HorsePower piegādās koksnes pakaišus. Iegūtais mēslu-pakaišu maisījums tiks transportēts uz Fortum Järvenpää spēkstaciju, kur to izmantos elektroenerģijas ražošanai. Šī pasākuma laikā tiks iegūtas aptuveni 135 tonnas mēslu-pakaišu maisījuma. 
 
Helsinku Starptautiskā zirgu skate norisināsies laika posmā no 18. līdz 22. oktobrim Helsinku Ledus hallē.
 
Fortum Korporācija, Komunikācijas daļa
 
Plašāka informācija:
Fortum HorsePower viceprezidents Ansi Palanens (Anssi Paalanen), tālr. +358 400 597 866
www.fortumhorsepower.com
 
 
Par Fortum
Fortum ir viens no vadošajiem enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, kas ražo tīru enerģiju un nodrošina savus klientus ar siltumenerģiju, elektroenerģiju, dzesēšanu, kā arī piedāvā citus viedus enerģētiskos risinājumus, kas sekmē efektīvu resursu izmantošanu. Lai veicinātu pārmaiņas enerģētikas nozarē un padarītu mūsu pasauli tīrāku, Fortum vēlas cieši sadarboties un iesaistīt šajā procesā klientus un sabiedrību kopumā. Šobrīd Fortum ir darba devējs vairāk nekā 9 000 profesionāļiem Baltijas un Ziemeļvalstīs, Polijā, Indijā un Krievijā. 62% no Fortum saražotās elektroenerģijas tiek saražota, neradot CO2 izmešus. 2016. gadā mūsu tirdzniecības apjomi bija 3,6 miljardi eiro. Fortum akcijas ir reģistrētas Nasdaq Helsinki biržā www.fortum.com.
 
 
Papildu informācija:
 
Guntra Matisa
Komunikācijas vadītāja
SIA “Fortum Jelgava”
Mob.: +371 29338491
E-pasts: guntra.matisa@fortum.com

Atpakaļ