Fortum atklāj jaunu spēkstaciju Njagaņas GRES, Krievijā

Fortum Rietumsibīrijā atklāja jauno Njagaņas GRES dabasgāzes termoelektrostaciju.

​24. septembrī, Rietumsibīrijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Somijas prezidents Sauli Nīniste svinīgā ceremonijā atklāja jauno Njagaņas GRES dabasgāzes termoelektrostaciju. Spēkstacijas pirmais bloks darbojas jau kopš 2013. gada marta, bet otro un trešo bloku plānots pabeigt 2013. un 2014. gadā attiecīgi.

 

Njagaņas GRES ir viens no lielākajiem jaunajiem spēkstaciju projektiem Krievijā kopš 1990. Gada ar uzstādīto jaudu elektroenerģijai 1250 megavati (MW). Plānots, ka jaunā stacija gadā saražos 9.8 teravatstundas elektroenerģijas, kas ir pielīdzināmas apmēram 3.1 miljonam Krievijas mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņam.

 

Svinīgajā uzrunā atklāšanas ceremonijas laikā Fortum Finanšu Prezidents Markus Rauramo teica: "Njagaņas spēkstacija ir viena no nozīmīgākajām Fortum investīciju programmas sadaļām Krievijā, padarot to par svarīgu notikumu mūsu uzņēmuma vēsturē. Fortum ir apņēmības pilns strādāt Krievijā ilgtermiņā un Krievijas enerģētikas tirgus spēlē nozīmīgu lomu mūsu uzņēmuma stratēģijā."

 

"Njagaņas pirmajam blokam darbojoties kopš marta mēneša, mēs esam sasnieguši investīciju programmas pusceļu, kas jau līdz šī gada beigām gandrīz vai divkāršos mūsu elektroenerģijas ražošanas jaudas Krievijā. Njagaņas GRES ir izmantotas jaunākās tehnoloģijas. Tā papildinās šo gāzes un naftas bagāto Krievijas reģionu ar visefektīvāko elektroenerģijas ražotni,” teica  Aleksandrs Čuvajevs, Fortum Korporācijas Viceprezidents un Krievijas nodaļas vadītājs.

 

Njagaņas GRES sastāvēs no trim kombinētā cikla ražotnēm, kas izmantos energo-efektīvo gāzes turbīnu tehnoloģiju. Njagaņas pirmā bloka jauda pārsniedz 420 MW un tā ir viena no visefektīvākajām enerģijas ražotnēm Krievijā. Njagaņas GRES otrais bloks šobrīd atrodas testēšanas režīmā un to plānots nodot ekspluatācijā līdz 2013. gada beigām.  Njagaņas GRES trešo bloku plānots nodot ekspluatācijā līdz 2014.gada beigām, kas ir ātrāk nekā sākotnēji plānots.

 

Fortum Krievijā īsteno plašu 2.5 miljardus eiro vērtu investīciju programmu, kas ir viena no vērienīgākajām Krievijas siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā. Programma aptver astoņas gāzes ražotnes, četras no kurām jau ir nodotas ekspluatācijā. Atlikušās četras stacijas jaudas ziņā veido programmas lielāko daļu. To būvniecību ir paredzēts pabeigt līdz 2014. gada beigām.

 

Fortum Krievijā pieder deviņas spēkstacijas un tas Krievijā dod darbu 4 300 cilvēkiem. Bez tam, Fortum pieder vairāk nekā 25% TGC-1 akcijas. Krievijā ir ceturtais lielākais elektroenerģijas patēriņš pasaulē un pieprasījums pēc elektroenerģijas valstī aizvien pieaug.

 

 

Fortum Korporatīvās komunikācijas

 

Papildus informācija:

Pauliina Vuosio, Viceprezidente, Finanšu Komunikācijas, Fortum

 

tel. +358 50 453 2383

 

 

Atpakaļ