“Fortum” paplašina centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu Tartu pilsētā, Igaunijā.

​“Fortum” iegādājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu no Tartu siltumapgādes uzņēmuma „Eraküte”.

​“Fortum” ir piekritis iegādāties centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu no Tartu siltumapgādes uzņēmuma „Eraküte”.

Šis centralizētās siltumapgādes sistēmas tīkls veido apmēram 20 % no visa Tartu centralizētās siltumapgādes sistēmas tīkla un atrodas pilsētā visstraujāk augošajā rajonā. Siltumenerģija šajā rajonā tiek saražota trijās katlu mājās par kurināmo izmantojot biomasu un dabasgāzi. 2012. gadā šeit pārdotās siltumenerģijas apjoms sasniedza 92 gigavatstundas (GWh). Pēc šo siltumtīklu iegādes, „Fortum” piederēs viss Tartu centralizētās siltumapgādes tīkls.

“Fortum” plāno jauno siltumapgādes tīklu pievienot “Fortum” esošajai centralizētās siltumapgādes sistēmai, kuru ar siltumenerģiju apgādā uzņēmumam piederošā Tartu  koģenerācijas stacija, kurā par kurināmo izmanto  vietējo biomasu un kūdru. Jaunā centralizētās siltumapgādes tīkla pievienošana „Fortum” centralizētās siltumapgādes tīklam palielinās atjaunojamo energoresursu izmantošanu siltumapgādē, samazinās CO2 izmešu daudzumu atmosfērā un uzlabos Tartu centralizētās siltumapgādes sistēmas efektivitāti.

"Pateicoties augstākai energoefektivitātei un atjaunojamo energoresursu izmantošanai, mēs samazināsim CO2 izmešu daudzumu Igaunijā. Šī paša iemesla dēļ mums ir izdevies Tartu pilsētā saglabāt konkurētspējīgas siltumenerģijas cenas," stāsta Margo Kulāts, „Fortum” darbības Igaunijā vadītājs. "Mēs ar patiesu prieku sagaidām iedzīvotāju un rūpniecisko klientu pievienošanos mūsu centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklam,” viņš turpina.

Plānotā pirkuma cena ir apmēram 7 miljoni eiro. Plānots, ka darījums tiks pabeigts augustā, kad tiks saņemts Igaunijas konkurences padomes apstiprinājums.

“Fortum” Igaunijā pieder divas koģenerācijas stacijas - Tartu un Pērnavā, kā arī centralizētās siltumapgādes sistēmas tīkli šajās pilsētās. Abu koģenerācijas staciju ražošanas jauda ir ap 49 megavatiem (MW) elektroenerģijai un 100 MW siltumam. Gada realizācijas apjoms ir ap 600 GWh siltumenerģijas un 340 GWh elektroenerģijas. Abas koģenerācijas stacijas ir ar augstu efektivitāti un par kurināmo izmanto galvenokārt vietējos atjaunojamos energoresursus, tādējādi samazinot enerģijas ražošanas ietekmi uz vidi un piedāvājot klientiem konkurētspējīgu cenu.

“Fortum”

Korporatīvās komunikācijas daļa

Papildus informācija:

Margo Kulāts, “Fortum” darbības Igaunijā vadītājs, +372 505 2986

 

Atpakaļ