Informācija no uzņēmuma SIA «Jelgavas ūdens».

Nākamnedēļ skalos maģistrālo ūdensvadu Pārlielupē. Ūdens var būt rūsgans. Ieteikts nodrošināties ar nelieliem tīra ūdens krājumiem.

​No 1. jūlija pilsētā sāks skalot maģistrālo ūdensvadu, kura diametrs ir 300 milimetri. Nedēļas laikā to plānots izdarīt kopumā sešās ielās Pārlielupē, taču ūdens saduļķošanās šī procesa laikā iespējama arī piegulošajās ielās.

SIA «Jelgavas ūdens» informē, ka no 1. līdz 5. jūlijam profilaktiskā maģistrālā ūdensvada skalošana notiks Brīvības bulvārī, Akmeņu ielā, Pumpura ielā, Pērnavas ielā, Vecajā ceļā un Institūta ielā. Taču ūdens saduļķošanās var parādīties arī blakus pieguļošajās ielās: Paula Lejiņa ielā, Rīgas ielā, Dārzkopju ielā, Lāčplēša ielā, Zāļu ielā, Loka maģistrālē, Stadiona ielā, Bērzu ceļā, Strautu ceļā, Strazdu ielā un Kalnciema ceļā.

Skalošanas process tiek veikts profilaktiski pēc īpaši izstrādātas metodikas, lai pēc ūdens attīrīšanas stacijas Tetelē nodošanas ekspluatācijā nodrošinātu, ka no ūdensgūtnes paņemtais un attīrīšanas stacijā attīrītais ūdens pa tīkliem arī pie iedzīvotājiem nonāk bez papildu dzelzs un sulfātu piejaukumiem.

Tīklu skalošana Jelgavā aptvers visu pilsētu un noritēs visas vasaras garumā.

Skalošanas laikā ūdens kļūst rūsgans, tādēļ to nav ieteicams lietot uzturā. Tāpat šajā laikā vajadzētu izvairīties izmantot sadzīves tehniku, piemēram, veļasmašīnu, un laicīgi nodrošināties ar tīra ūdens rezervēm.

Jāpiebilst, ka ūdensvada tīklu profilaktiskā skalošana tiek veikta pēc RTU Būvzinātnes centra zinātnieku izstrādātās metodikas atbilstoši Jelgavas situācijai. Šim nolūkam pilsētā tika veikti ūdens saduļķošanās potenciāla mērījumi, nosakot ūdens saduļķošanās potenciālu tīklos un sagatavojot detalizētu tīklu skalošanas plānu.

Aktuālais ūdensvada tīklu skalošanas grafiks publicēts «Jelgavas ūdens» mājas lapā www.ju.lv, kā arī informācija par to nodota Pašvaldības operatīvās informācijas centram.

Atpakaļ