Biomasas koģenerācijas stacijā tiek veikti apkopes darbi

​Pirms aukstā laika iestāšanās bija nepieciešams veikt apkopes darbus Bio-koģenerācijas stacijā Rūpniecības ielā 73A, aizvietojot tās jaudu ar esošajām gāzes katlu mājām Aviācijas ielā 47 un Ganību ielā 71 un 71A, katra atrodas savā upes krastā.

Tāda veida pārslēgšanās, izmantojot Lielupes saistvadu, notika pirmo reizi un radīja neparedzētus traucējumus pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmā. Iespējams atsevišķām mājām netika pietiekamā daudzumā piegādāts siltums, kā arī iespējams māju siltumapgādes sistēmā ir iekļuvis gaiss, tādēļ var būt nepieciešama iekšējo sistēmu atgaisošana. Mēs lūgsim māju pārvaldniekus iesaistīties mājas iekšējo sistēmu atgaisošanas darbos, kur tas būs nepieciešams.

Bez Aviācijas ielas 47 katlumājas un gāzes koģenerācijas stacijas Ganību ielā 71A, patlaban iedarbināta arī gāzes katlu māja Ganību ielā 71, visi „Fortum Jelgava” tehniskie speciālisti strādā pie siltuma padeves atjaunošanas normālā režīmā. Vairāk informācijas sniegsim 29. Novembrī pēc plkst. 15.00.

Vēlamies arī informēt, ka pašā siltumapgādes sistēmā nav tehnisku problēmu, siltumapgādes piegādes kvalitātes traucējumus radīja tas, ka šādā darbības režīmā siltumapgādes tīkls tiek darbināts un vienlaicīgi arī testēts pirmo reizi. Papildus apstāklis tīkla darbības traucējumiem ir salīdzinoši siltie šim laika periodam laika apstākļi, kuru dēļ katlu māja slodze nepaaugstinājās automātiski nepieciešamajā režīmā. 

Šie sistēmas darbības traucējumi tiks noteikti ņemti vērā sistēmas ekspluatācijā nākotnē, lai nepieļautu šādu situāciju atkārtošanos.

Atvainojamies klientiem un sadarbības partneriem par sagādātajām neērtībām un problēmām!

 

Fortum Avārijas dienesta tālr. 63024721, 29807470.

Atpakaļ