Februārī vidējās apkures izmaksas Jelgavā ir vidēji par 23% zemākas

Februārī vidējās apkures izmaksas Jelgavas pilsētā ir vidēji par 23% zemākas nekā janvārī.

Februārī vidējās apkures izmaksas Jelgavas pilsētā ir vidēji par 23% zemākas nekā janvārī, jeb 1.021 Ls/m2. Janvārī vidējās apkures izmaksas Jelgavā bija 1.324 Ls/m2. Apkures izmaksu samazinājums skaidrojams ar par 3,06% zemāku siltumenerģijas tarifu nekā janvārī, kā arī ar par 4,6˚C siltāku ārgaisa temperatūru: janvārī vidējā ārgaisa temperatūra Jelgavas pilsētā bija -6,79 ˚C, bet februārī tā bija -2,13 ˚C. 

Tā kā dabasgāzes cena martā saglabājas līdzšinējā līmenī, arī SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs martā paliek nemainīgs  - 47.51 Ls/MWh (bez PVN).

Katru mēnesi spēkā esošais siltumenerģijas tarifs mainās atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas attiecīgajā mēnesī. Saskaņā ar „Latvijas Gāze” paziņojumā publicēto cenu prognozi, gāzes tirdzniecības cena saglabāsies nemainīga arī aprīlī un maijā – 210 Ls/tūkst.nm3. Attiecīgi sagaidāms, ka arī siltumenerģijas tarifs aprīlī un maijā Jelgavā saglabāsies šā brīža līmenī un būs 47.51 Ls/MWh. Prognozētajām  dabasgāzes cenām ir informatīvs raksturs un tās var gan samazināties, gan palielināties. Tāpēc, ja dabasgāzes cena kāps, siltumenerģijas tarifs pieaugs, ja dabasgāzes cena samazināsies, samazināsies arī siltumenerģijas tarifs.

Pagājušā gada martā siltumenerģijas tarifs Jelgavā bija identisks šā gada martam - 47.51 Ls/MWh.

Lai nodrošinātu prognozējamus un tirgus situācijai atbilstošus siltumenerģijas tarifus, kā arī lai pilnveidotu siltumenerģijas ražošanu, „Fortum” Jelgavā būvē biomasas kurināmā koģenerācijas staciju, kura tiks nodota ekspluatācijā 2013. gada rudenī. Pēc biomasas koģenerācijas stacijas nodošanas ekspluatācijā jau 2013./1014. gada apkures sezonā stacija nodrošinās līdz 85% no Jelgavas centralizētās siltumapgādes slodzes. Līdzīgas biomasas koģenerācijas stacijas „Fortum” ir uzbūvējis Igaunijas pilsētās Tartu un Pērnavā, kurās līdz ar to ir vieni no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Igaunijā.

Jaunās biomasas koģenerācijas stacijas būvniecības darbi norit saskaņā ar grafiku un ir pabeigti par 92%. Šobrīd notiek iekārtu uzstādīšana un ieregulēšana, kā arī telpu iekšējās apdares darbi. Ir izsludināts konkurss par pievedceļa izbūvi. Darbus plānots sākt marta beigās. Tāpat marta mēnesī ir paredzēts sākt koģenerācijas stacijas inženierkomunikāciju pieslēgšanu pilsētas komunikāciju tīkliem, kā arī uzsākt kurināmā padeves sistēmas pieņemšanu.

Atpakaļ