Darbu sāk „Fortum” jaunā biomasas koģenerācijas stacija Stokholmā

Enerģētikas korporācijas “Fortum” un Stokholmas pašvaldības uzņēmums “Fortum Värme” vakar oficiālā ceremonijā atklāja jauno biomasas koģenerācijas staciju Vartanā, Stokholmā. Koģenerācijas stacija sāks strādāt komercdarbības režīmā šī gada rudenī un izmantos meža šķeldu un koksnes atlikumus, lai ražotu siltumenerģiju apmēram 200 000 mājsaimniecībām, dienas laikā patērējot ap 12 000 kubikmetrus šķeldas.

“Pēc samērā gara procesa, esam oficiāli atklājuši vienu no pasaulē lielākajām biomasas koģenerācijas stacijām. Tas ir nozīmīgs solis pretī ilgtspējīgai enerģijas ražošanai Stokholmā un visā Eiropā,” saka “Fortum Värme” rīkotājdirektors Anders Egelruds (Anders Egelrud).

"Līdz ar jaunās koģenerācijas stacijas darbības uzsākšanu, 90% no “Fortum Värme” saražotās enerģijas būs no atjaunojamiem energoresursiem un no atgūtās enerģijas resursiem. Tas ir visai unikāli. Mūsu mērķis ir 100% atjaunojamā enerģija," stāsta  Karina Vangorda (Karin Wanngård), Stokholmas pilsētas finanšu komisāre.

“Tipiskas augošu pilsētu problēmas ir liels izmešu daudzums un zema apkures, dzesēšanas un elektrības ražošanas efektivitāte.  Kopā ar Stokholmas pilsētu mēs speram soļus apļveida ekonomikas virzienā, izmantojot enerģijas ražošanā biomasu, atkritumus un atgūto enerģiju no datu centriem. Biomasa ir atjaunojamais vietējais energoresurss, kas turklāt ir CO2 neitrāls. Tās izmantošana palielina vietējo energoresursu izmantošanu, īpaši Ziemeļeiropā, un tai ir nozīmīga loma ilgtspējīgas energosistēmas un bio ekonomikas veidošanā,” stāsta „Fortum” prezidents Pekka Lundmarks (Pekka Lundmark).

2013. gadā uzsāktā investīciju projekta vērtība ir ap 500 miljoniem eiro. Jaunā koģenerācijas stacija Stokholmā un tās apkārtnē samazinās izmešu daudzumu par 126,000 tonnām gadā.

Fortum Korporācija
Korporatīvās komunikācijas

Papildu informācija:
Viktoria Raft, preses sekretāre, Fortum Värme, viktoria.raft@fortum.com, +46 722 320 631

Vairāk angļu valodā:
Preses relīze no 2012. gada 20. decembra: Fortum investēs jaunā biomasas koģenerācijas stacijas projektā Stokholmā, Zviedrijā: http://www.fortum.com/en/mediaroom/Pages/fortum-to-invest-in-a-new-biofuelled-combined-heat-and-power-plant-in-stockholm-sweden.aspx
Fortum enerģētikas apskats: Ilgtspējīgāka, mazāk subsidēta biomasas: http://apps.fortum.fi/corporaterelations/Energy_Review_Biomass_EN_2016.pdf

Par ”Fortum”
Fortum vīzija ir kļūt par tīrās enerģijas līderi. Mēs nodrošinām mūsu klientus ar elektroenerģiju, siltumenerģiju un dzesēšanu, kā arī piedāvājam citus enerģētikas risinājumus, kas uzlabo dzīvi gan mūsu, gan nākamajām paaudzēm. 64% no mūsu elektroenerģijas jau tagad tiek saražota, neradot CO2 izmešus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā, Polijā un Indijā. 2015. gadā pie mums strādāja 8000 enerģētikas nozares profesionāļi un uzņēmuma pārdošanas apjoms sasniedza 3,5 miljardus eiro. Fortum akcijas ir iekļautas Nasdaq Helsinki biržā. www.fortum.lv

Atpakaļ