Centralizētās siltumapgādes sistēmas darbība ir atjaunota

​Šodien, ap plkst. 17-iem Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas darbība abos Lielupes krastos ir atjaunota: sistēmas rādītāji ir stabili un tīklu ūdens temperatūras režīms pakāpeniski atjaunojas.

Turpmāko stundu laikā iestatītajiem apkures temperatūras režīmiem vajadzētu pilnībā atjaunoties visās ēkās, kuras izmanto centralizēto siltumapgādi. Gadījumā, ja siltumapgāde neatjaunojas, lūdzam iedzīvotājus par to informēt SIA „Fortum Jelgava” dežūrdienestu vai savu mājas apsaimniekotāju. SIA „Fortum Jelgava” un SIA „JNĪP” avārijas dienests turpinās strādāt pastiprinātā režīmā.

Kā informējām iepriekš, pirms aukstā laika iestāšanās bija nepieciešams veikt apkopes darbus biomasas koģenerācijas stacijā Rūpniecības ielā 73A, aizvietojot tās jaudu ar esošajām gāzes katlu mājām Aviācijas ielā 47, Ganību ielā 71 un koģenerācijas staciju Ganību ielā 71A. Šāda veida sistēmas pārslēgšana izmantojot Lielupes saistvadu tika veikta pirmo reizi un radīja neparedzētus traucējumus pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmā. Papildus apstāklis sistēmas darbības traucējumiem ir šim laika periodam salīdzinoši siltie laika apstākļi, kuru dēļ slodze katlu mājās nepaaugstinājās automātiski nepieciešamajā režīmā. Tā kā pastāv iespēja, ka atsevišķām mājām siltums netika piegādāts pietiekamā daudzumā un māju siltumapgādes sistēmā varētu būt iekļuvis gaiss, iekšējām sistēmām varētu būt nepieciešama atgaisošana.

Jaunās abu krastu apvienotās siltumapgādes sistēmas darbības prasības un gūtā pieredze tiks ņemtas vērā sistēmas ekspluatācijā nākotnē, lai nepieļautu šādu situāciju atkārtošanos.

Atvainojamies klientiem un sadarbības partneriem par sagādātajām neērtībām un problēmām!

„Fortum” Avārijas dienesta tālr. 63024721, 29807470.

 

Papildus informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

 

Atpakaļ