Decembrī siltumenerģijas tarifs Jelgavā par 7,3 % zemāks

No 1. decembra stājas spēkā SIA “Fortum Jelgava” samazinātais siltumenerģijas tarifs, kas ir par 7.3% zemāks nekā novembrī. Decembrī siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā ir 43.10 Ls/MWh (bez PVN) pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 200 Ls/tūkst.nm3.

Pagājušā gada decembrī siltumenerģijas tarifs Jelgavā bija 49.52 Ls/MWh (pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 230 Ls/tūkst.nm3), kas ir par 13 % augstāks nekā šogad.

Tarifa izmaiņas ir saistītas ar kopējā siltuma lietotājiem nodotā siltumenerģijas apjoma pieaugumu, plānoto siltuma zudumu samazinājumu, kā arī ar citu izmaksu un rentabilitātes samazinājumu salīdzinājumā ar spēkā esošajām tarifā iekļautajām izmaksām. Izmaksu samazinājums iegūts veicot siltumenerģijas ražošanas un pārvades efektivitātes uzlabojumus, kā arī veicot uzņēmuma darbības un pārvaldes efektivitātes uzlabojumus.

Šā gada septembrī „Fortum” Jelgavā nodeva ekspluatācijā Latvijā pirmo lielas jaudas biomasas koģenerācijas staciju, kas nodrošina ar siltumenerģiju līdz pat 85% no Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas slodzes un dod iespēju turpināt siltumenerģijas tarifa tālāku samazināšanu līdz plānotajam kopējam 10% samazinājumam. Šobrīd tiek iegūti un apkopoti faktiskie koģenerācijas stacijas darbības rādītāji, kas nepieciešami siltumenerģijas tarifu aprēķinu veikšanai un iesniegšanai izskatīšanai un apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai.

 

Papildus informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

Par ”Fortum”

“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Mēs piedāvājam ilgtspējīgus risinājumus, kas atbilst zemas emisijas, efektīvas resursu izmantošanas un enerģijas piegādes drošības prasībām. Mūsu darbības sfēra aptver siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī katlu māju un elektrostaciju uzturēšanu un apkalpošanu.

Vairāk informācijas: www.fortum.com

 

Atpakaļ