„Fortum” inženieriem un citiem speciālistiem šogad divdesmit četras ēnas

Šodien, 10. februārī, „Fortum” jau sesto reizi piedalās populārajā karjeras izglītības akcijā Ēnu diena, sniedzot skolu jauniešiem iespēju iepazīties ar dažādām profesijām, kuras ir nepieciešamas mūsdienīgā enerģētikas uzņēmumā. Jauniešiem ir iespēja ēnot siltumenerģētikas inženieri, projektu inženieri, elektroinženieri, procesu inženieri biomasas koģenerācijas stacijā, integrētās vadības sistēmas vadītāju, biroja vadītāju, personāla vadītāju, sekretāri biomasas koģenerācijas stacijā un biomasas koģenerācijas stacijas operatoru. Jauniešu interese par piedāvātajām ēnu vakancēm bija liela un visiem speciālistiem šodien ir vairāki ēnotāji. Pavisam uzņēmumā šodien ir 24 ēnas. Vislielākā interese bija par elektroinženiera un projektu inženiera darbu, kā arī par biomasas koģenerācijas stacijas operatora darbu.

 

„Fortum” ir centralizētās siltumapgādes sistēmas operators Jelgavā kopš 2008. gada, kur uzņēmums nodrošina siltumapgādi 16 000 mājsaimniecībām, kā arī skolām, bērnudārziem, pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem. 2013. gadā „Fortum” Jelgavā atvēra pirmo lielas jaudas biomasas koģenerācijas staciju valstī, kas ir kļuvusi par paraugu vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanā centralizētajā siltumapgādē. Biomasas koģenerācijas stacija ir sekmējusi Zemgales reģiona attīstību, radot darbavietas kvalificētiem un talantīgiem enerģētikas nozares speciālistiem – enerģētikas inženieriem, elektriķiem, ķīmiķiem, automatizācijas, vides un IT speciālistiem. Šobrīd „Fortum” Latvijā ir darba vieta 78 darbiniekiem, no kuriem 31 darbinieks strādā biomasas koģenerācijas stacijā. Koģenerācijas stacija ir radījusi arī ap 300 netiešām darbavietām kurināmā piegādes ķēdē un  citu pakalpojumu sniegšanā.

 

 

Papildu informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

 

Fortum

Fortum vīzija ir kļūt par tīrās enerģijas līderi. Mēs nodrošinām mūsu klientus ar elektroenerģiju, siltumenerģiju un dzesēšanu, kā arī piedāvājam citus enerģētikas risinājumus, kas uzlabo dzīvi gan mūsu, gan nākamajām paaudzēm. 64% no mūsu elektroenerģijas jau tagad tiek saražota, neradot CO2 izmešus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā, Polijā un Indijā. 2015. gadā pie mums strādāja 8000 enerģētikas nozares profesionāļi un uzņēmuma pārdošanas apjoms sasniedza 3,5 miljardus eiro. Fortum akcijas ir iekļautas Nasdaq Helsinki biržā. www.fortum.lv

Atpakaļ