“Fortum” darbinieki Jelgavā sāk izmantot elektrodivriteņus

No septembra Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas operatora „Fortum” darbinieki darba pienākumu pildīšanai un klientu servisa nodrošināšanai varēs izmantot elektrodivriteņus,  tādejādi apliecinot, ka uzņēmums ir ne tikai „zaļās” enerģijas ražotājs, bet arī aktīvs „zaļās” enerģijas izmantotājs ikdienā, kuram rūp tīras pilsētvides saglabāšana.  


Pirmie četri elektrodivriteņi, kurus „Fortum” augusta beigās iegādājās no sadarbības partnera Liepājas uzņēmuma „Blue Shock Taxi”, tika nodoti to „Fortum” dienestu rīcībā, kuru ikdienas pienākumi ir vistiešāk saistīti ar droša un nepārtraukta siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanu klientiem un kuriem ikdienā iznāk daudz pārvietoties pa pilsētu ar automašīnu: siltumservisa dienestam, kas apkalpo ēku individuālos siltumpunktus, un biomasas koģenerācijas stacijas darbiniekiem.

SIA „Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa stāsta: „Elektrodivritenis ir ļoti labi piemērots kā transporta līdzeklis darba vajadzībām pilsētā, jo pārvietošanās ar tiem neprasa fizisku piepūli un ir ātrāka nekā ar parastu divriteni. Turklāt atšķirībā no pārvietošanās ar automobili, elektrodivriteņi nerada gaisa un skaņas piesārņojumu un tādejādi palīdz uzlabot pilsētvidi. Esmu pārliecināta, ka elektrodivritenis ir lieliska alternatīva automobilim pilsētā, jo īpaši Jelgavā, kurā pēdējos gados ir izveidota tik skaista un velobraucējiem draudzīga infrastruktūra. Kā nākamais solis varētu būt „Fortum” iesaistīšanās elektrodivriteņiem nepieciešamās infrastruktūras – lādēšanas vietu – ierīkošanā. Tas, savukārt, sekmētu plašāku elektrodivriteņu izmantošanu Jelgavā un līdz ar to dotu iespēju padarīt mūsu pilsētu vēl tīrāku un zaļāku.”

Videi draudzīgi inovatīvi enerģētikas risinājumi un vietējo atjaunojamo resursu izmantošana enerģijas ražošanā ir vieni no „Fortum” darbības pamatprincipiem, kurus uzņēmums vērtē arī meklējot sinerģijas un sadarbības iespējas ar citiem uzņēmumiem. Tādēļ lūkojot pēc jauna pielietojuma „Fortum” biomasas koģenerācijas stacijā Jelgavā saražotajai elektroenerģijai, kas vienlaicīgi uzlabotu arī pilsētvidi un dotu taustāmu ieguvumu Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem, „Fortum” iesaistījās projektā ar Liepājas uzņēmumu „Blue Shock Taxi”, kas aktīvi darbojas, lai veidotu un attīstītu elektrotransporta risinājumus Latvijā, tostarp nodarbojas ar elektrodivriteņu ražošanu.

Elektrodivriteņi ir ar bateriju un elektrodzinēju aprīkoti divriteņi, kas ļauj pārvietoties ātrāk un bez fiziskas piepūles. Tie ir saimnieciski izdevīgi no izmaksu viedokļa – 100 km izmaksā apmēram 7 eiro centus par patērēto elektroenerģiju, kas ir ražota tepat Latvijā no vietējiem resursiem un kuras izmantošana sekmē vietējās ekonomikas attīstību.


Papildu informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

Par ”Fortum”

“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Rūpējoties par mūsu klientu vajadzībām, mēs ražojam, pārvadām un pārdodam siltumenerģiju un elektroenerģiju un sniedzam ar to saistītos ekspertu pakalpojumus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2013. gadā “Fortum” pārdošanas apjomi sasniedza 6.1 miljardu eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.6 miljardi eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8,800 darbinieki. „Fortum” akcijas ir kotētas NASDAQ OMX Helsinku biržā. www.fortum.lv

Atpakaļ