“Fortum” sāk veikt būvdarbus projekta „Siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Jelgavā” ietvaros

No pirmdienas, 21. jūlija, „Fortum” sāks veikt būvdarbus projekta „Siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Jelgavā”, kas paredz līdz šim nerenovēto kanālos esošo siltumtrašu nomaiņu ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kā arī dažu virszemes siltumtrašu posmu demontāžu un nomainīšanu ar rūpnieciski izolētām caurulēm 2790 metru kopgarumā. Projekta īstenošanas rezultātā uzlabosies siltumenerģijas piegādes drošums klientiem, kā arī  paaugstināsies sistēmas kopējā efektivitāte, kas gadā dos apmēram 4600 MWh lielu siltumenerģijas ietaupījumu. Siltumtrašu būvdarbus pilnībā paredzēts pabeigt līdz šī gada oktobrim.

Projekta „Siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Jelgavā” ietvaros būvdarbi tiks veikti šādos sešos posmos:

1. posms - siltumtrases renovācija Pasta 38 / S.Edžus 15 ielu rajonā;

2. posms - siltumtrases renovācija Kameņu ielas 2 (Loka maģistrāle, Pērnavas, Rīgas iela) rajonā;

3. posms - siltumtrases renovācija Kronvalda ielas rajonā;

4. posms - siltumtrases renovācija Aspazijas 29 / Asteru 16 ielu rajonos;

5. posms - virszemes siltumtrases rekonstrukcija Saldus ielā;

6. posms - virszemes siltumtrases rekonstrukcija Aviācijas ielas 47 rajonā.

Darbu veikšanas laikā, veicot siltumtrašu pārslēgšanu uz jaunizbūvētajām siltumtrasēm,  tuvējām ēkām tiks pārtraukta karstā ūdens padeve uz laiku no trīs līdz piecām dienām. Uzņēmums informēs konkrēto māju iedzīvotājus par karstā ūdens padeves pārtraukumiem pirms darbu sākšanas. „Fortum” atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām.

Projekta ”Siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Jelgavā” īstenošana tika sākta 2014. gada februārī un to pilnībā paredzēts pabeigt līdz 2014. gada decembrim.  Februārī „Fortum” parakstīja līgumu ar LIAA par līdzfinansējuma saņemšanu no ES KF, bet šonedēļ tika noslēgti būvdarbu līgumi par darbu veikšanu ar būvuzņēmējiem SIA „SKH” un „YIT Celtniecība” SIA. Caurules siltumtrašu rekonstrukcijai piegādās SIA „Poliurs”.

Kopējās nepieciešamās investīcijas projekta realizēšanai ir 1,4 miljoni Euro, no kurām ap 400 tūkstošiem Euro ir paredzēts segt no piešķirtajiem ES KF līdzekļiem.

Kopš 2008. gada „Fortum” Jelgavā renovējis siltumtrases 12,41 km garumā, no kurām 2,2 km ir bijušas virszemes siltumtrases, kā rezultātā siltuma zudumi samazinājušies no 21, 31 % līdz 15, 54% . 

Vairāk informācijas par siltumenerģijas piegādes pārtraukumiem projekta ietvaros skatiet šeit.

 

Papildu informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

Par ”Fortum”

“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Rūpējoties par mūsu klientu vajadzībām, mēs ražojam, pārvadām un pārdodam siltumenerģiju un elektroenerģiju un sniedzam ar to saistītos ekspertu pakalpojumus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2013. gadā “Fortum” pārdošanas apjomi sasniedza 6.1 miljardu eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.6 miljardi eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8,800 darbinieki. „Fortum” akcijas ir kotētas NASDAQ OMX Helsinku biržā. www.fortum.lv

 

Atpakaļ