Fortum saņēmis apbalvojumu par paveikto izpēti ilgtspējīgā bioeļļas ražošanā

Fortum saņēmis apbalvojumu par inovatīvu risinājumu – ātrās pirolīzes tehnoloģijas pielietošanu bio-eļļas ražošanā esošajās siltumenerģijas un elektroenerģijas ražotnēs. Balvu pasniedza Globālā energoapgādes un klimata organizācija.

 

Fortum ir attīstījis ātrās pirolīzes tehnoloģijas integrēšanas koncepciju koģenerācijas stacijās kopā ar Metso Power, UPM un VTT (Somijas Tehniskās izpētes centrs) un šobrīd Joensu pilsētā Somijas austrumos būvē pirmo ražotni, kurā šī tehnoloģija tiks  pielietota praksē.

 

Jaunajā bio-eļļas ražošanas procesā tiek izmantota esošā koģenerācijas stacija, kas nodrošina ar siltumenerģiju Joensu pilsētu. Tā kā bio-eļļu var izmantot, lai aizstātu fosilo šķidro kurināmo siltumenerģijas vai industriālā tvaika ražošanai, Fortum iegūto bio-eļļu izmantos savās siltumenerģijas ražotnēs Joensu un Espo, kā rezultātā tuvējā apkaimē ievērojami samazināsies oglekļa dioksīda un sēra dioksīda izmešu daudzums.

 

Izejmateriāli, kas nepieciešami, lai Joensu koģenerācijas stacijā ražotu bio-eļļu, ir koksnes šķelda un industriālie blakusprodukti no vietējās mežu industrijas, un plānots, ka sākotnēji rūpnīcā gadā tiks saražotas 50 000 tonnas bio-eļļas.

 

Joensu pirolīzes rūpnīca tiks nodota ekspluatācijā šā gada novembrī. Fortum ir gatavs pievienot bio-eļļas ražošanas elementus vairākām koģenerācijas stacijām Somijā un citās valstīs. 

 

Innovāciju balva tika pasniegta 3. Globālajā energoapgādes un klimata balvu pasniegšanas ceremonijā Ņujorkā, šā gada 23. septembrī. 

 

"Mēs ļoti lepojamies ar šo apbalvojumu. Tas norāda, ka mūsu kombinētās elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas attīstība ir uz pareizā ceļa. Joensu pirolīzes projekts ir viens no visinteresantākajiem Fortum Izpētes un attīstības daļas projektiem. Tas parāda, ka ir iespējams apvienot rentabilitāti un ilgtspējīgumu”, teica Juka Heiskanens (Jukka Heiskanen), Fortum siltumapgādes nodaļas Izpētes un attīstības daļas vadītājs.

 

Savā pieredzē bio-eļļas ražošanā pirolīzes procesā Fortum dalīsies starptautiskās izstādes „Vide un Enerģija 2013” ietvaros rīkotajā seminārā.

 

Papildus informācija:

 

 

 

Guntra Matisa

 

Komunikācijas vadītāja

 

Fortum Korporatīvās komunikācijas

 

SIA “Fortum Jelgava”

 

Mob.: +371 29338491

 

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

 

 

 

 

Atpakaļ