Jūlijā Jelgavā samazināsies siltumenerģijas tarifs

No 1. jūlija SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs samazināsies par 1,05 %.

No 1. jūlija SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs samazināsies par 1,05 % un būs - 47.01 Ls/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas tarifa samazinājums saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības cenas samazināšanos.

Katru mēnesi spēkā esošais siltumenerģijas tarifs mainās atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas attiecīgajā mēnesī. Saskaņā ar „Latvijas Gāze” paziņojumā publicēto cenu prognozi, gāzes tirdzniecības cena jūlijā samazināsies un būs 205 Ls/tūkst.nm3. Attiecīgi arī siltumenerģijas tarifs jūlijā Jelgavā samazināsies un būs 47.01 Ls/MWh (bez PVN). Saskaņā ar prognozi šāda dabasgāzes tirdzniecības cena, un attiecīgi arī siltumenerģijas tarifs, saglabāsies arī augustā. Prognozētajām dabasgāzes cenām ir informatīvs raksturs un tās var gan samazināties, gan palielināties. Tāpēc, ja dabasgāzes cena kāps, siltumenerģijas tarifs pieaugs, ja dabasgāzes cena samazināsies, samazināsies arī siltumenerģijas tarifs.

Jūnijā siltumenerģijas tarifs Jelgavā ir 47.51 Ls/MWh (bez PVN) pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 210 Ls/tūkst.nm3.

Lai nodrošinātu prognozējamus un tirgus situācijai atbilstošus siltumenerģijas tarifus, kā arī lai pilnveidotu siltumenerģijas ražošanu, „Fortum” Jelgavā būvē biomasas kurināmā koģenerācijas staciju, kura tiks nodota ekspluatācijā 2013. gada rudenī un nodrošinās līdz 85% no Jelgavas centralizētās siltumapgādes jaudas. Līdzīgas biomasas koģenerācijas stacijas „Fortum” ir uzbūvējis Igaunijas pilsētās Tartu un Pērnavā, kurās līdz ar to ir vieni no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Igaunijā.

 

Papildus informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

 

Par ”Fortum”

“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Mēs piedāvājam ilgtspējīgus risinājumus, kas atbilst zemas emisijas, efektīvas resursu izmantošanas un enerģijas piegādes drošības prasībām. Mūsu darbības sfēra aptver siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī katlu māju un elektrostaciju uzturēšanu un apkalpošanu.​

Atpakaļ