Cauri Jelgavai tiks transportētas lielas dzelzsbetona kolonnas.

Nesošās konstrukcijas jaunajā „Fortum” biokurināmā koģenerācijas stacijā.

Trīs naktis, sākot no piektdienas, 27. jūlija, no Rīgas uz Jelgavu konvoja pavadībā tiks vestas lielas dzelzsbetona kolonnas, kas kalpos kā nesošās konstrukcijas jaunajā „Fortum” biokurināmā koģenerācijas stacijā. Kolonnu pārvadāšana cauri pilsētai notiks naktī, lai neradītu neērtības pilsētas iedzīvotājiem un nebūtu nepieciešami satiksmes ierobežojumi.

Vienas dzelzsbetona kolonnas garums ir 24 metri, un tā sver 40 tonnas. Kopumā tiks pārvadātas sešas kolonnas, un vienā naktī atsevišķās mašīnās ceļu uz topošo koģenerācijas staciju veiks divas dzelzsbetona kolonnas. Transportēšana notiks konvoja pavadībā no betona saliekamo konstrukciju ražotnes Rīgā, pāri gaisa tiltam Jelgavā uz koģenerācijas stacijas būvlaukumu Rūpniecības ielā. Satiksme netiks slēgta, tomēr uzņēmums „Fortum” aicina Jelgavas iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atvainojas par sagādātajām neērtībām nakts braucējiem.

Dzelzsbetona kolonnas balstīs jaunās „Fortum” biomasas koģenerācijas stacijas starpstāvu pārsegumus un jumta konstrukciju, un to uzstādīšana būvlaukumā paredzēta 30. jūlijā. „Fortum” biomasas koģenerācijas stacija Jelgavā būs lielākā un modernākā Latvijas koģenerācijas stacija no tām, kurās tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi. Stacija tiks nodota ekspluatācijā 2013. gada rudenī.

Stacijas paredzētā siltumenerģijas jauda ir 45 MW, un plānots, ka gadā tā saražos 230 GWh siltumenerģijas, kas tiks nodota Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmā. Stacijas paredzētā elektriskā jauda ir 23 MW, un gadā tā saražos 110 GWh elektroenerģijas, kas savukārt tiks nodota Latvijas kopējā elektroenerģijas pārvades tīklā. Ar šo jaudu stacija spēs nodrošināt 85 % no Jelgavas centralizēti piegādātās siltumenerģijas, izmantojot atjaunojamos energoresursus. Biomasas koģenerācijas stacijā tiks izmantota šķelda no vietējiem piegādātājiem.

„Fortum Jelgava” ir centralizētās siltumapgādes sistēmas operators Jelgavā kopš 2008. gada. Pašlaik Jelgavas siltumapgādē kā kurināmais tiek izmantota tikai dabasgāze.

Atpakaļ