Janvārī siltumenerģijas tarifs par 11,4% zemāks nekā pērn

Janvārī SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā saglabājas zems, iepriekšējā mēneša līmenī un ir 53,73 EUR/MWh bez PVN. Tas ir par 11,4 % zemāks nekā 2015. gada janvārī. Tiek prognozēts, ka šāds tarifs varētu saglabāties arī februārī.

2015. gada jūnijā SIA „Fortum Jelgava” iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu siltumenerģijas apgādes gala tarifu projektu, kas paredz siltumenerģijas tarifa samazinājumu un mazāku dabasgāzes cenu ietekmi. Siltumenerģijas tarifa samazinājums tika veikts divos posmos, no kuriem pirmais tika veikts pēc biomasas koģenerācijas stacijas nodošanas ekspluatācijā. Paredzēts, ka jaunais siltumenerģijas tarifs Jelgavā varētu stāties spēkā 2016. gada pirmajā pusē.

Jelgavā kā galvenais kurināmais siltumenerģijas ražošanai tiek izmantota koksnes šķelda, kas nodrošina nepieciešamo siltumenerģijas bāzes slodzi. Biomasas koģenerācijas stacija spēj nodrošināt līdz 85% no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas, tādejādi būtiski uzlabojot centralizētās siltumapgādes drošību, bet maksimumslodzes nodrošināšanai tiek izmantotas dabasgāzes katlumājas.

Par faktiski piemēroto siltumenerģijas cenu uzņēmums katru mēnesi informē savā interneta mājas lapā www.fortum.lv.


Papildu informācija:

Guntra Matisa
Komunikācijas vadītāja
SIA “Fortum Jelgava”
Mob.: +371 29338491
E-pasts: guntra.matisa@fortum.com

Par ”Fortum”

“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Rūpējoties par mūsu klientu vajadzībām, mēs ražojam, pārvadām un pārdodam siltumenerģiju un elektroenerģiju un sniedzam ar to saistītos ekspertu pakalpojumus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2014. gadā “Fortum” pārdošanas apjomi sasniedza 4.1 miljardu eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.1 miljards eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8 000 darbinieki. „Fortum” akcijas ir kotētas Nasdaq Helsinku biržā. www.fortum.lv

Atpakaļ