Tallinas – Montekarlo elektromobiļu maratons piestās arī Rīgā un Jelgavā.

Maratona mērķis ir veicināt atjaunojamās enerģijas un videi draudzīga transporta izmantošanu, kā arī elektrisko transporta līdzekļu uzlādes infrastruktūras attīstību.

​1. jūnijā Tallinā sāksies jau otrais elektrisko auto maratons. Desmit dienās ceļā no Tallinas uz Montekarlo maratona dalībnieki šķērsos desmit Eiropas valstis un piestās 29 pilsētās. Maratona mērķis ir veicināt atjaunojamās enerģijas un videi draudzīga transporta izmantošanu, kā arī elektrisko transporta līdzekļu uzlādes infrastruktūras attīstību. Elektromobiļu maratona patrons ir Monako princis Alberts II, bet viens no galvenajiem atbalstītājiem ir starptautiskais enerģētikas uzņēmums „Fortum”.

Maratona pirmā posma „Fortum Race Baltics” ietvaros 1. jūnija vakarā dalībnieki apstāsies Rīgas Rātslaukumā, lai uzlādētu auto turpmākajam ceļam, bet 2. jūnijā elektriskās automašīnas pieturēs Jelgavas pils laukumā.

„Mūsu ilgtermiņa mērķis ir kļūt par enerģētikas uzņēmumu, kas ražo no CO2 izmešiem brīvu enerģiju, tāpēc mēs vēlamies veicināt pakāpenisku pāreju no fosilajiem energoresursiem uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu. Mūsu apņemšanos apliecina arī nesen uzsāktā Jelgavas biomasas koģenerācijas stacijas būvniecība, kas būs lielākā un modernākā Latvijas koģenerācijas stacija no tām, kurās tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi,” saka „Fortum Latvija” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa.

Elektromobiļu maratonā piedalīsies arī uzņēmuma komanda, kas brauks ar Nissan Leaf markas automašīnu. "”Fortum” tic, ka elektromobiļu plašāka izmantošana un elektrisko auto infrastruktūras attīstība ievērojami samazinās transporta radītos kaitīgos izmešus,” norāda „Fortum” Uzlādes pakalpojumu nodaļas direktors un maratona komandas galvenais braucējs Juha Stenbergs (Juha Stenberg).

 

„Fortum” komanda veiks maratona 1.posmu, kas nosaukts komandas vārdā – Fortum Race Baltics – un ietvers Igaunijas pilsētas Tallinu un Pērnavu, Rīgu un Jelgavu Latvijā, Paņevežu un Kauņu Lietuvā, kā arī Augustovu, Ostravu Mazovecku, Varšavu, Pjotrkovu Tribunalsku un Kepno Polijā, finišējot Vroclavā. Sīkāka informācija par elektromobiļu maratonu: www.electricmarathon.eu

Atpakaļ