Siltumenerģijas tarifs Jelgavā februārī samazinās par 3,06%

Siltumenerģijas tarifs Jelgavā februārī samazinās par 3,06%.

No 1.februāra SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs samazināsies par 3, 06% un būs tieši tāds pats, kā pērnā gada februārī - 47.51 Ls/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas tarifa samazinājums saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības cenas samazināšanos.

Katru mēnesi spēkā esošais siltumenerģijas tarifs mainās atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas attiecīgajā mēnesī. Saskaņā ar „Latvijas Gāze” paziņojumā publicēto cenu prognozi, gāzes tirdzniecības cena saglabāsies nemainīga arī martā un aprīlī – 210 Ls/tūkst.nm3. Attiecīgi sagaidāms, ka arī siltumenerģijas tarifs martā un aprīlī Jelgavā saglabāsies šā brīža līmenī un būs 47.51 Ls/MWh. Prognozētajām dabasgāzes cenām ir informatīvs raksturs un tās var gan samazināties, gan palielināties. Tāpēc, ja dabasgāzes cena kāps, siltumenerģijas tarifs pieaugs, ja dabasgāzes cena samazināsies, samazināsies arī siltumenerģijas tarifs.

 

Lai mazinātu atkarību no dabasgāzes cenu svārstībām un siltumenerģījas cenu padarītu konkurētspējīgu Šobrīd SIA „Fortum Jelgava” būvē biokurināmā koģenerācijas staciju, kura tiks nodota ekspluatācijā 2013. gada rudenī. Tā kā „Fortum” ir uzbūvējis līdzīgas biomasas koģenerācijas stacijas Igaunijas pilsētās Tartu un Pērnavā, kurās ir vieni no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Igaunijā, uzņēmums ir pārliecināts, ka līdz ar jaunās koģenerācijas stacijas darbības uzsākšanu, izdosies samazināt arī siltumenerģijas tarifu kāpumu Jelgavā.

Atpakaļ