Fortum un Sitra palielina savu ieguldījumu viļņu enerģijas tehnoloģijās

Fortum un Sitra – Somijas Inovāciju fonds – palielinājušas finansējumu viļņu radītās enerģijas tehnoloģijās.

Fortum un Sitra – Somijas Inovāciju fonds – palielinājušas finansējumu viļņu radītās enerģijas tehnoloģijās, kuras radījusi Somijas kompānija AW-Energy Oy. Ar šo finansējumu AW-Energy uzsāk attīstīt pārdošanai domātu iekārtu WaveRoller, kā arī varēs nodrošināt darbības testēšanas fāzes pabeigšanu 3x100 kW eksperimentālajai ražotnei, kas nesen sāka darboties Portugāles pilsētiņā Penišē.

WaveRoller ir iegremdēts ūdens viļņu enerģijas pārveidotājs, kura pamatā ir virās iekarināts kustīgs panelis, kas nostiprināts jūras gultnē netālu no krasta. Ar tā palīdzību iegūst enerģiju no viļņu nepārtrauktās turpu-šurpu kustības (uzplūdu parādība), un tas ir savienots ar energosistēmu krastā. Šī pasākuma mērķis ir laist apgrozībā WaveRoller tehnoloģiju un palielināt viļņu radītas enerģijas ražošanu.

Šāds lielāks finansējums apliecina uzticību WaveRoller tehnoloģijai, kuru radīja un plaši patentēja AW-Energy. Fortum un Sitra uzsāka sadarbību ar AW-Energy 2008. gadā, un viļņu ražotajai enerģijai kompānijas Fortum Pētniecības un attīstības nodaļas darbā ir svarīga loma ilgtspējīgu enerģijas risinājumu izstrādē.

"Ieguldījumiem atjaunojamās, piemēram, ūdens un saules enerģijas ražošanas risinājumos, ir nozīmīga vieta mūsu stratēģijas īstenošanā. Fortum stratēģijas kodols ir ilgtspēja, jo mēs uzskatām, ka nākotnes ekonomikā enerģijas ražošanas pamatā būs produktīva enerģētikas sistēma un enerģija, ko tieši vai netieši radīs saule," norāda Fortum viceprezidents Pērs Langers (Per Langer), skaidrojot finansiālā atbalsta turpināšanas iemeslus.

Līdz ar sadarbību ar AW-Energy, Fortum izstrādā vienu no pasaulē apjomīgākajiem viļņu enerģijas projektiem Zviedrijas rietumkrastā un ir izveidojusi sadarbību ar Francijas jūras kompāniju DCNS viļņu radītas enerģijas ieguves un testēšanas projektā Francijā.

"Nākotne pieder atjaunojamajai enerģijai, un mums nepieciešami inovatīvi tehnoloģiski risinājumi, piemēram, AW- Energy iekārtas WaveRoller. Ilgtspējīgiem enerģijas ieguves avotiem nākotnes enerģijas tirgū būs izšķiroša nozīme", norāda Sitras direktors Sami Tuhkanens (Sami Tuhkanen).

AW-Energy nesen ir saņēmusi pozitīvu lēmumu par finansējuma piešķiršanu no TEKES – Somijas Tehnoloģiju un inovāciju finansēšanas aģentūras. Ar kopējo TEKES, Fortum un Sitra finansējumu AW-Energy ieguvusi 7,3 miljonus eiro, ar ko plānot un projektēt nākošās paaudzes 500 kW WaveRoller iekārtu.

"WaveRoller tehnoloģijai ir daudz priekšrocību, to skaitā - niecīga vizuālā ietekme un salīdzinoši konstants saražotās elektroenerģijas daudzums," skaidro AW-Energy galvenais izpilddirektors Džons Liljelunds (John Liljelund)." Sadarbība ar Fortum, Sitra un TEKES rada AW-Energy iespēju turpināt tehnoloģiju ražošanu un virzību pa attīstības ceļu pirmskomerciālu projektu izstrādē, par kuriem pašlaik norit sarunas,” viņš piebilda.

Papildu kompānijām Fortum un Sitra pārējie AW-Energy partneri ir Aura Capital Oy, John Nurminen Oy, Hytar Oy un vairāki privātā sektora investori.

Atpakaļ