IMG_0008.jpg

24h Fortum Challenge to konkurs dla studentów i młodych profesjonalistów, którego finał rozegramy w wyjątkowej formule
24-godzinnej sesji naukowej transmitowanej na żywo do sieci. Interdyscyplinarne zespoły zmierzą się z zagadnieniami inteligentnego miasta (smart city), szukając innowacji i pomysłów, które zostaną wdrożone we Wrocławiu
.


Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak będzie wyglądało Twoje miasto w przyszłości, masz pomysły, co można zmienić w nim na lepsze i chcesz zobaczyć, jak Twoje idee wcielane są w życie przez jedno z największych przedsiębiorstw energetycznych na świecie – zgłoś się do 24h Fortum Challenge!

W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne, dwu- oraz trzyosobowe zespoły. Nie wszyscy musicie być naukowcami – ważna jest otwarta głowa, pomysłowość i umiejętność pracy w grupie. Pomocna może być znajomość nowinek technologicznych i trendów nadających kierunek współczesnym miastom.

W trakcie wyzwania umożliwimy Wam kontakt z ekspertami Fortum, którzy podzielą się swoją wiedzą z zakresu energetykioraz wymianę inspiracji i burzę mózgów z innymi zespołami.

Członkowie zwycięskiego zespołu zostaną nagrodzeni płatnymi wakacyjnymi stażami w Fortum oraz wyjazdem studyjnym do Sztokholmu, w trakcie których będą pracować nad realizacją swojego pomysłu.

ETAPY PROJEKTU

infografika-01.png

 

I. ZGŁOSZENIE - ESEJ

Przygotujcie krótki esej (maks. 5 000 znaków) pod tytułem „Inteligentny dom w inteligentnym mieście”, zawierający ogólne założenia koncepcji domu przyszłości, bądź wykorzystywanego w nim rozwiązania, stanowiącego integralny element nowoczesnego i zrównoważonego miasta.

Jak działania poszczególnych mieszkańców mogą wpłynąć na jakość życia w całym mieście? Czy pomocna w tym będzie aplikacja do zarządzania energią? Pomysł na zagospodarowanie odpadów? Działanie społeczne angażujące cały blok? Na tym etapie najważniejszy jest pomysł! 

II. ROZMOWY Z WYBRANYMI ZESPOŁAMI

Jeśli uznamy pomysł Twojej drużyny za ciekawy, zaprosimy Was do siedziby Fortum we Wrocławiu. Będziecie mieć szansę, aby w ramach kolejnego etapu szerzej zaprezentować swoje pomysły. Jeśli Wy w nie uwierzycie – my również!

III. SESJA WARSZTATOWA – FINAŁ

Punktem kulminacyjnym Waszych starań będzie udział w finałowej sesji warsztatowej 24h Fortum Challenge, podczas której z pomocą naszych specjalistów, będziecie pracowali nad ostatecznymi wersjami zaproponowanych projektów. Co ważne – nie musicie przygotowywać szczegółowego dokumentu na 1000 stron z opisem Waszego pomysłu. Zaprezentujecie go przed ekspertami i publicznością w formie krótkiego wystąpienia.

Decyzja, która koncepcja zwycięży, należy do ekspertów Fortum.

HARMONOGRAM PROJEKTU

Rejestracja oraz przyjmowanie esejów (I etap): od dnia 1 września do 15 listopada 2015

Selekcja i ocena esejów: do 6 grudnia

Rozmowy kwalifikacyjne (II etap): do 15 stycznia 2016

Sesja warsztatowa 24h Challenge (III etap): pomiędzy 1 a 12 lutego 2016

Staż wakacyjny/wyjazd studyjny: lipiec - sierpień 2016

NAGRODA

Nagroda główna dla zwycięskiego zespołu: wakacyjny staż w Fortum (lato 2016) oraz studyjny wyjazd do Sztokholmu