Dorota Żółkiewicz

dorota_small_2.png 

 

 

 


Dorota Żółkiewicz
Sp
ecjalista ds. Zarządzania Projektami, lokalizacja: Wrocław


Na studiach II stopnia kierunek Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym wzięłam udział w konkursie Akademia Talentów. Jest to 4-etapowy konkurs organizowany dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. I etap to tzw. „case studies”, czyli opisy przypadków oraz pytania problemowe z obszarów między innymi organizacji wielokulturowej oraz zarządzania różnorodnością. Oceny dokonuje gremium akademickie i partnerzy, w tym również Fortum. II etap to Gra Biznesowa, sprawdzająca umiejętność pracy w grupie czy podejmowania ryzyka. Moja grupa miała wybudować stację kosmiczną, a oceniana była zarówno grupa jak i indywidualności. W III etapie konkursu moja grupa otrzymała „case study” Fortum. Temat brzmiał „wykorzystanie różnych paliw i źródeł energii - korzyści, ryzyka oraz rekomendacja”. Praca została zaprezentowana przed komisją, w której skład wchodzili przedstawiciele Fortum. Do ostatniego, IV etapu przeszło tylko 16 osób, a polegał on na symulacji rozmowy rekrutacyjnej. Trzeba było przygotować swoje cv oraz zasugerować, którą firmę wybrałbyś w razie wygranej. Ja postawiłam na Fortum. Znalazłam się w gronie laureatów konkursu i otrzymałam 3-miesięczny staż w firmie. Fortum zaoferowało łącznie 2 staże. Ciekawe jest to, że drugi z nich otrzymał mój kolega Marcin Bartosz, który również pracuje w firmie do dziś.
Swój staż odbywałam w okresie czerwiec – sierpień 2013 roku w zespole optymalizacji produkcji i zarządzania paliwami. Tematem przewodnim była analiza rynku gazu, a celem ukończenie stażu prezentacją dla pracowników Fortum właśnie na temat gazu. Już podczas tego czasu miałam okazję przeprowadzić pierwszy samodzielny projekt - przetarg na przepustowość gazu. Poza tym brałam udział w międzynarodowym i międzyzespołowym projekcie dotyczącym strategii paliw.
Pod koniec okresu stażowego mój przełożony zaproponował mi pozostanie w firmie i kontynuowanie swoich obowiązków. Zaczynałam wtedy V rok studiów i miałam wątpliwości czy uda mi się pogodzić zajęcia z pracą. Udało nam się wypracować porozumienie na mocy którego ustaliliśmy, że będę pracować w niepełnym wymiarze godzin. Dzięki elastyczności Fortum mogłam bez problemu połączyć naukę i pracę zawodową. Zaczęłam zajmować się projektami analizy rynku paliw alternatywnych, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej, przygotowując między innymi szczegółowe analizy dla naszych lokalizacji w Polsce. Zostałam również zaangażowana w organizację wewnętrznych konferencji, warsztatów oraz spotkań poszczególnych funkcji w firmie. Duża doza odpowiedzialności oraz zaufanie, jakim obdarzyła mnie firma zdecydowały o tym, że po zakończeniu studiów w październiku 2014 roku przyjęłam propozycję objęcia stałego stanowiska Specjalisty ds. Rozwoju Procesów.
Dorota Żółkiewicz pochodzi z Zielonej Góry. Jest absolwentką studiów I stopnia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studiów II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W wolnym czasie lubi uprawiać sport i czytać książki.
 Fortum to angażowanie się w różnorodne projekty, elastyczność i nauka w praktyce. To co rzuca się w oczy to różnorodność wiekowa. Można spotkać tu zarówno bardzo młodych ludzi oraz doświadczonych managerów. Ciekawe jest wejście w tak zróżnicowane środowisko, osoby starsze stażem pracy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Jest to unikalne połączenie wieloletniej praktyki z otwartością i zapałem do nauki. Owocuje to w projektach i jakości materiałów – mówi Dorota Żółkiewicz.

18/04/2016