Kamila Zybura

kamila_zybura.png

 

 
 
  
 
 
 

Kamila Zybura

Inżynier Projektu, lokalizacja: Wrocław

 
 
Przykład Kamili pokazuje, jak staż może stać się przepustką do dalszej kariery zawodowej. W 2011 r. Kamila będąc studentką V roku studiów na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Energetyki na Politechnice Wrocławskiej zainteresowała się ofertą stażu w Fortum organizowanym przez Biuro Karier UE w ramach programu Kuźnia Kadr. Przez pięć miesięcy Kamila pracowała w Dziale Inwestycji we Wrocławiu w międzynarodowym zespole. Do jej obowiązków należała analiza raportów rynkowych i przygotowywanie przetargów na główne urządzenia technologiczne do nowych zakładów planowanych w Zabrzu i we Wrocławiu. Jak mówi Kamila - właściwie od samego początku powierzono mi konkretne obowiązki. To było realne, poważne zetknięcie się z biznesową rzeczywistością. Było to dla mnie dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób mogłam szybko zdobyć tak potrzebne na rynku pracy doświadczenie i poznać realia pracy w dużej firmie energetycznej – dodaje.

Po stażu Kamila wyjechała na stypendium do Francji, gdzie zdobyła dodatkowe doświadczenie w branży energetycznej. Wróciła do firmy i od 2012 r. do 2015 r. Kamila pracowała na stanowisku specjalisty ds. projektów inwestycyjnych. Zajmowała się przygotowywaniem i rozwojem dużych i skomplikowanych inwestycji, takich jak nowa elektrociepłownia Fortum w Zabrzu, nowe jednostki szczytowe w Zabrzu i Bytomiu oraz sieć ciepłownicza pomiędzy Zabrzem i Bytomiem. W 2015 r. Kamila objęła stanowisko Inżyniera Projektu w zespole Project Execution, który odpowiada za duże projekty inwestycyjne na etapie realizacji. Kamila kontynuuje pracę nad projektami nowych mocy wytwórczych w Zabrzu i Bytomiu, które są obecnie w fazie realizacji.

Zachęcam studentów do odbycia staży, ponieważ mogą one przerodzić się w satysfakcjonującą stałą pracę zgodną z wykształceniem – tak jak w moim przypadku – radzi Kamila
.
 

18/04/2016