baner_www.jpg

Fortum jako pracodawca

 

 

Jesteśmy firmą energetyczną, największym wytwórcą energii elektrycznej w krajach nordyckich: Finlandii, Szwecji, Norwegii i jednym z największych producentów ciepła na świecie.

Dostarczamy naszym klientom energię elektryczną, ciepło i chłód sieciowy, a także inne rozwiązania w dziedzinie energetyki, które przyczyniają się do poprawy jakości życia dzisiaj i w przyszłości.

Firma prowadzi działalność operacyjną, także w Polsce, Rosji, krajach bałtyckich oraz w Indiach. W Polsce Fortum produkuje ciepło i prąd w elektrociepłowniach w Bytomiu, Częstochowie i Zabrzu. Jest także właścicielem sieci ciepłowniczych we Wrocławiu, Częstochowie i Płocku. Główne biuro firmy mieści się we Wrocławiu. Firma ma też niewielkie biuro w Warszawie. Fortum zatrudnia ok. 8400 pracowników na świecie, z czego ok. 550 w Polsce. Obecnie Fortum przygotowuje się do budowy nowoczesnej, wielopaliwowej elektrociepłowni w Zabrzu. Inwestycja o łącznej wartości 870 milionów złotych zostanie oddana do eksploatacji w 2018 roku.

07/03/2016