Staże i praktyki

Jesteś studentem lub absolwentem? Zrób pierwszy krok ku pracy zawodowej w Fortum.

Zaangażowanie i motywacja to wynik spotkania ambitnych pracowników z dynamicznym i odpowiedzialnym pracodawcą. Czy jesteś zainteresowany stażem w Fortum? Interesują Cię letnie praktyki? Czy po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda praca w przodującej firmie energetycznej w Skandynawii?

Fortum od lat organizuje staże dla studentów i absolwentów szkół wyższych w niemal wszystkich miastach, w których prowadzi swoją działalność. Każdego roku firma przyjmuje kilkunastu praktykantów/stażystów, nie tylko na okres wakacyjny. Wielu naszym praktykantom i stażystom udało się pozostać w Fortum i z sukcesem kontynuować swoją karierę jako pracownicy etatowi.

Praktyki i staże mają formę zarówno płatną i bezpłatną, trwają minimum 1 miesiąc, zwykle 3-4 miesiące.

Kogo szukamy?

Fortum w swojej ofercie praktyk i staży nie koncentruje się tylko na studentach i absolwentach kierunków technicznych. Swoją ofertę praktyk i staży Fortum adresuje również do studentów kierunków ogólnych tj. finansów, ekonomii, zarządzania, marketingu, nauk społecznych i innych.

Poszukujemy osób znających język angielski w stopniu minimum dobrym, sprawnie posługujących się pakietem MS Office,  komunikatywnych, otwartych i umiejących pracować w zespole, ambitnych, pracowitych, skrupulatnych, a także mobilnych – z racji naszych lokalizacji nie tylko we Wrocławiu, ale i w Częstochowie, Zabrzu, Bytomiu, Płocku i Warszawie istnieje potrzeba podróży służbowych.

Jak do nas trafić?

W przypadku praktyk i staży ścieżka rekrutacji wiedzie przez:

 • stronę www.fortum.pl - na stronach publikujemy aktualne ogłoszenia o stażach i praktykach

 • ogłoszenia pojawiające się na stronach biur karier Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego itd.

 • ponadto wielu stażystów trafia do Fortum za pośrednictwem uczelni i kół naukowych. Tu ważna jest proaktywność i zaangażowanie studenta, zaś liczba miejsc zależy od bieżących potrzeb firmy. Fortum w Polsce współpracuje m.in. z Politechniką Śląską, Częstochowską i Wrocławską, Uniwersytetem Ekonomicznym, biorąc udział w różnego rodzaju programach dla studentów:

  • W ramach warsztatów "KARIERA INŻYNIERA w branży elektroenergetycznej" zapraszaliśmy na spotkania z obecnymi pracownikami Fortum, absolwentami Politechniki Wrocławskiej, którym po odbyciu stażu w naszej firmie została zaproponowana praca. Studenci zapoznali się z profilem Fortum w Polsce, ofertą potencjalnych praktyk i staży oraz możliwościami kariery w Fortum.

  • Fortum bierze udział w inicjatywie  CaseWeek  na Politechnice Wrocławskiej. W 2015 r. wzięło w niej udział 11 firm (m.in. PwC, BCG, PCC Rokita, WABCO, Nestle). Fortum jest jedyną firmą, która skierowała swoją ofertę warsztatu do studentów zainteresowanych energetyką.  W 2015 r. w ramach  „Warsztatu energetycznego Fortum” organizowanego we współpracy z organizacją studencką IAESTE, studenci zapoznali się z profilem firmy oraz mieli okazję popracować w grupach nad praktycznymi case’ami z obszarów inwestycji sieciowych oraz inwestycji w elektrociepłowniach Fortum. Firma zaprosiła wybranych uczestników warsztatu do złożenia aplikacji na staże wakacyjne.

  • Fortum regularnie bierze udział w konkursie Akademia Talentów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Założycielem inicjatywy i pełnomocnikiem ze strony Uczelni jest prof. Jerzy Niemczyk. Obok Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. do Koła Prezesów i Dyrektorów należą m.in. przedstawiciele następujących firm: MPWiK Sp. z o.o. we Wrocławiu, piLAB SA, Wrocławski Park Technologiczny, Credit Agricole Polska, Funmedia sp. z o.o., IBM Polska Sp. z o.o., BERGMAN Engineering Sp. z o.o., McKinsey&Company.
   Konkurs składa się z 4 etapów: Case study - polega na indywidualnym rozwiązaniu studium przypadku z zakresu zarządzania i finansów, Praca zespołowa - studium przypadku wraz z prezentacją rozwiązania przed zaproszonymi gośćmi z Koła Prezesów i Dyrektorów, Gra menadżerska – zespołowa gra biznesowa przygotowana przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,  Rozmowa rekrutacyjna - symulacja rozmów kwalifikacyjnych uczestników Akademii Talentów z członkami Koła Prezesów i Dyrektorów. Na zwycięzców czekają staże i praktyki w firmach partnerskich, w tym w Fortum. O Akademii Talentów dowiesz się więcej na stronie:  http://www.at.ue.wroc.pl/

  • Fortum od 2011 roku regularnie bierze udział w kolejnych edycjach Kuźni Kadr organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jako projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE . Dzięki Kuźni Kadr dołączyło do nas już wielu stażystów. Oferowane w ramach Kuźni Kadr staże w Fortum wyróżniają się dużą elastycznością pracy pozwalającą na godzenie zajęć na uczelni ze zdobywaniem profesjonalnego doświadczenia zawodowego. O Kuźni Kadr dowiesz się więcej na stronie: http://kuznia4.ue.wroc.pl/index.php/platne-staze/studenci

Co wyróżnia nasze staże?

 • Fortum jest pracodawcą godnym polecenia. Wyróżnia się pozytywnym podejściem do młodych ludzi rozpoczynających karierę zawodową i od początku oferuje im dużą dozę samodzielności,

 • staż nie polega na przysłowiowym „parzeniu kawy”, a jest świetną okazją do zmierzenia się z realnymi problemami i nabycia cennego doświadczenia w pracy w nowoczesnej, międzynarodowej firmie,

 • w Fortum wiesz co robisz dobrze, a nad czym musisz jeszcze popracować,  gdyż na bieżąco analizujemy swoje działania i przekazujemy sobie informacje zwrotne,

 • wierzymy w siłę pozytywnej atmosfery pracy, opartej na wzajemnym szacunku i życzliwości – taką oferujemy naszym stażystom,

 • to co potwierdzają nasi stażyści i pracownicy, Fortum mimo że jest dużą międzynarodową firmą, nie jest typową korporacją.

 

07/03/2016