Już ponad 500 rozbudzonych pasji w programie Fortum dla Śląskich Dzieci

​Właśnie ruszyła czwarta edycja programu stypendialnego Fortum dla Śląskich Dzieci, który umożliwia młodym mieszkańcom Śląska rozwój talentów, pasji oraz zainteresowań. Celem projektu realizowanego przy udziale Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica jest wsparcie zabrzańskiej i bytomskiej młodzieży, będącej często w trudnej sytuacji życiowej, w realizacji marzeń. Akcja została objęta honorowymi patronatami Prezydentów Miast Bytomia i Zabrza.

W tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich dzieci weźmie udział 150 młodych osób w wieku od 11 do 15 lat. Dzieci i młodzież, którym udało się zakwalifikować do udziału w projekcie, będą mogły wziąć udział między innymi w cyklicznych, grupowych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych, tanecznych, rysunkowych oraz hiphopowych. Ponadto, w ramach prowadzonej akcji młodzi ludzie będą mogli się spotkać ze znanymi Ślązakami, którzy opowiedzą o ścieżkach swoich karier i postarają się uświadomić, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwencji w dążeniu do celu.
 
– Dotychczasowe edycje programu przyniosły wiele radości i korzyści uczestniczącym w nich młodym osobom. Niektórzy są z nami od samego początku - w I edycji jako uczestnicy, dziś w IV odsłonie już jako wolontariusze. Przyjemnie się patrzy na zaangażowanie dzieciaków, które chcą wytrwale realizować swoje marzenia i pasje oraz pomagać innym. Cieszymy się, że możemy im to ułatwić i chociaż w niewielki sposób przyczynić się do budowania ich przyszłości – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.
 
Po zakończeniu pierwszego etapu programu, który potrwa do końca czerwca, Fortum oraz Fundacja Pomocy Dzieciom Ulica wybiorą 40-stu najbardziej zaangażowanych, kreatywnych i pomysłowych uczestników projektu. Zostaną oni zaproszeni do drugiego etapu, który potrwa od września 2015 do marca 2016 roku. Dla każdego z nich zostanie przygotowane specjalne stypendium, dostosowane do indywidualnych uzdolnień i predyspozycji.
 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że po raz kolejny będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w rozwijaniu talentów, zainteresowań i pasji młodych ludzi pochodzących ze Śląska. Trzy poprzednie edycje programu wyraźnie pokazały, że tego typu działania mają sens, ponieważ stanowią długotrwałą, a nie doraźną pomoc. Niezwykle istotne jest dla nas również budowanie bezpośrednich relacji z dziećmi, będącymi często w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu możemy zaoferować im wsparcie i pomóc w realizacji marzeń – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, która jest partnerem projektu.
 
Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie 365 dzieci, z których 157 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

Back