Podsumowanie sezonu grzewczego 2015/2016

Przełom kwietnia i maja to doskonały moment, aby podsumować sezon grzewczy 2015/2016. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze liczby dotyczące lokalizacji, w których działa nasza firma. 

Wrocław
Fortum, który jest właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej we Wrocławiu, w zakończonym właśnie sezonie grzewczym, dostarczyło odbiorcom na terenie miasta ponad 5,5 mln GJ ciepła. Dodatkowo, w 2015 roku firma zainwestowała we Wrocławiu prawie 31 mln zł. Na tę kwotę złożyły się między innymi inwestycje w nowe podłączenia o wartości blisko 27,3 mln zł oraz prace modernizacyjne za ponad 3,6 mln zł.

Częstochowa
W tym mieście Fortum jest nie tylko właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej, ale także elektrociepłowni. W zakończonym właśnie sezonie grzewczym dostarczyliśmy ponad 1,4 mln GJ ciepła. W 2015 roku firma zainwestowała w mieście blisko 5 mln zł. Na tę kwotę złożyły się między innymi wydatki na prace modernizacyjne w wysokości około 3 mln zł oraz nowe podłączenia do sieci ciepłowniczej o wartości prawie 2 mln zł.

Płock
W Płocku, gdzie Fortum jest właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej w zakończonym właśnie sezonie grzewczym dostarczyło odbiorcom na terenie miasta 1,3 mln GJ ciepła. Dodatkowo, w 2015 roku firma zainwestowała w Płocku niemal 6 mln zł. Na tę kwotę złożyły się między innymi inwestycje w rozwój sieci o wartości blisko 3,6 mln zł oraz prace modernizacyjne za ponad 2,4 mln zł.

Zabrze
Elektrociepłownia Fortum zlokalizowana na terenie Zabrza wyprodukowała w zakończonym właśnie sezonie grzewczym prawie 920 tys. GJ ciepła. Firma przeprowadziła także prace modernizacyjne w historycznym zakładzie za około 6,5 mln złotych i na początku tego roku oddała do użytku nowy kocioł WR-40. Ponadto Fortum poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Budimex, który ma na celu zawarcie właściwej umowy na roboty budowlane przy nowej EC Zabrze o wartości kilkudziesięciu milionów złotych.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi poszczególnych lokalizacji mogą się Państwo zapoznać TUTAJ​

​​

Back