Fortum blir hovedpartner i Vålerenga

Samarbeidsavtalen gjelder ut 2023-sesongen og gjør Fortum til en av klubbens største partnere. I tillegg går Fortum inn som hele Vålerengas strøm- og bærekraftspartner

Vålerenga6

I bildet fra venstre: Morten Willumsen, markedssjef Fortum, Mehran Amundsen-Ansari, markedssjef Vålerenga Fotball Elite, Kristian Myrseth, PR-sjef Fortum.

- Som en av de ledende strømleverandørene på Østlandet og ikke minst i Oslo-regionen er det viktig for oss å gi tilbake til lokalsamfunnet. I tillegg har både Vålerenga og Fortum store ambisjoner når det gjelder posisjonering og vekst i kommende år, og dette samarbeidet vil ha stor verdi for begge parter, sier markedssjef i Fortum, Morten Willumsen.

Som hovedpartner er Fortum opptatt av å støtte hele klubben, ikke bare eliten, og er spesielt opptatt av Vålerengas lange tradisjon med å være «klubben for alle». Samtidig ønsker Fortum å bidra til å styrke Vålerengas arbeid med bærekraft og samfunnsansvaret som berører hele stor-Oslo.

- Vålerengas arbeid mot noen av FNs bærekraftmål, mangfold ved å være «klubben for alle», likeverd og miljø er god match for oss, og dette vil få en viktig rolle i samarbeidet vårt, sier Willumsen.

Fortum vil få sin logo på en sentral plass på drakta til Vålerenga Fotballs elitelag, i tillegg til å pryde shortsene til klubbens breddelag. Som del av avtalen blir også Fortum leverandør av strøm til Vålerengas hjemmebane Intility Arena, hvor Fortum blant annet vil bistå med energirådgiving for et redusert og mer bærekraftig strømforbruk.

Avtale som gagner hele klubben

Med Fortum på laget får Vålerenga i tillegg til styrking av den sportslige satsingen en aktør som er genuint opptatt av bærekraft og samfunnsansvar. Markedssjef i Vålerenga Fotball Elite, Mehran Amundsen-Ansari gleder seg stort over samarbeidet, og ikke minst at Fortum ser potensiale og verdien i et betydelig samarbeid med klubben.

- Dette er en avtale som kommer til å gagne hele klubben vår. Vi ønsker å ta tak i FNs bærekraftsmål, og har fått en partner i Fortum som vi er sikre på vil bidra til at Vålerenga tar steget både på og utenfor banen, sier Amundsen-Ansari.

Dette er Fortum

Fortum er en av de ledende strømleverandørene i Oslo-regionen og er i tillegg Nordens største strømleverandør. Fortum leverer strøm og smarte løsninger for bil, bolig og bedrift med fokus på energirådgiving, et mer effektivt og bærekraftig strømforbruk og full oversikt over eget forbruk og strømpriser gjennom Fortum-appen og våre hjemmesider.

Fortum heier på alle som tar miljøvennlige valg i hverdagen. Derfor får våre kunder hver måned muligheten til å ta en miljøutfordring som er enkel å gjennomføre, og som gjør en forskjell både for miljøet og lommeboka. Det kan for eksempel være å kaste mindre mat, dusje litt raskere og selvsagt å bruke mindre strøm. For hver utfordring du tar, får du 24 timer gratis strøm.

 

Kontaktinformasjon

PR-sjef Kristian Myrseth i Fortum: +47 48285272, kristian [punktum] myrseth [krøllalfa] fortum [punktum] com