Fortum investē ilgtspējīgā centralizētās dzesēšanas sistēmas izveidē Tartu, Igaunijā

Fortum ir pieņēmis lēmumu veikt centralizētās dzesēšanas stacijas un tīkla izbūvi Igaunijas pilsētā Tartu. Līdz ar to pašreizējais Tartu iedzīvotājiem pieejamais piedāvājums tiks paplašināts ar vēl vienu produktu, papildus siltumenerģijai un elektroenerģijai, kuru šobrīd  saražo Fortum vietējā biomasas koģenerācijas stacija. Plānots, ka pirmais klients, kurš jau ir parakstījis līgumu ar Fortum Tartu, tiks pievienots tīklam 2015. gada beigās. 

   

Kopējās investīciju izmaksas sasniegs EUR 5,7 miljonus, ietverot jaunas stacijas ar jaudu 13 MW un 1,3 km gara centralizētās dzesēšanas sistēmas tīkla savienojuma ar klientiem izbūvi. Tā kā stacija atradīsies pie Emajogi upes, tajā būs iespējams izmantot tradicionālās turbokompresoru dzesēšanas iekārtas, kuras pieder pie augstas efektivitātes ražošanas risinājumiem. Ziemā ūdens temperatūra ir zema, tādējādi ūdens tiek izmantots dzesēšanai bez maksas, kas nodrošina augstu energoefektivitāti.   


 "Centralizētās dzesēšanas sistēmas ierīkošanai ļoti piemērota vieta ir blīvi apdzīvotais Tartu centrs, kurā ir liels dzesēšanas pieprasījums. Tur atrodas daudz uzņēmumu un tirdzniecības centru, un tiem visiem ir vajadzīgs dzesēšanas pakalpojums," saka Fortum Tartu valdes priekšsēdētājs Margo Kulāts (Margo Külaots). 


 Fortum ir gadiem ilga pieredze centralizētās dzesēšanas nodrošināšanā gan Zviedrijā, gan Somijā. Stokholmā uzņēmuma centralizētās dzesēšanas tīklam ir pievienoti vairāk nekā 600 klienti, un tā garums pārsniedz 200 km. "Tartu mēs varam izmantot savu Zviedrijas kolēģu zināšanas un pieredzi. Vienlaikus varam piedāvāt pilnīgi jaunu risinājumu saviem klientiem Igaunijā," piebilst Margo Kulāts (Margo Külaots).   


Salīdzinājumā ar citām tirgū pieejamām alternatīvām, centralizētā dzesēšana sniedz vairākas priekšrocības. Ja īpašums ir pievienots centralizētās dzesēšanas tīklam, vairs nav nepieciešamas saldēšanas iekārtas un papildu dzesēšanas iekārtas uz jumtiem. Tas rada daudz brīvas vietas īpašumā un īpašniekiem — būtiskus ietaupījumus. Centralizētā dzesēšana ir efektīva, uzticama un ekoloģiski ilgtspējīga, jo tās pamatā ir ilglaicīga rūpnieciskā saldēšana, un, salīdzinājumā ar citām izmantojamām alternatīvām, tā samazina CO2 emisijas par 70 % (6000 tonnu gadā). 


Papildu informācija:  


Margo Külaots

Fortum Tartu uzņēmuma vadītājs, +372 505 2986


Par Fortum


“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Rūpējoties par mūsu klientu vajadzībām, mēs ražojam, pārvadām un pārdodam siltumenerģiju un elektroenerģiju un sniedzam ar to saistītos ekspertu pakalpojumus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2013. gadā “Fortum” pārdošanas apjomi sasniedza 6.1 miljardu eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.6 miljardi eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8,800 darbinieki. „Fortum” akcijas ir kotētas NASDAQ OMX Helsinku biržā. www.fortum.lv

 

Atpakaļ