Fortum Tartu alandab soojuse hinda

Alates 1. jaanuarist 2016 langeb Tartus soojusenergia müügihind 53,35 EUR/MWh-lt 51,05 EUR/MWh-le.

Margo Külaots, Fortum Tartu juhatuse esimees, sõnas, et olla soojaturul konkurentsivõimelisemad oleme langetamas soojuse müügihinda, sest ka kaugküte konkureerib soojaturul alternatiividega. ”Me oleme sel aastal liitnud kaugküttevõrguga 78 uut klienti, mis tähendab 26 MW tarbimisvõimsust. See on suurepärane number, mis näitab, et konkurentsivõimelise hinna puhul on kaugküttega liitumise vastu huvi väga suur ning Tartus on hakkepuidust ja turbast saadav kaugküte olnud aastaid teistest peamistest alternatiividest odavam. Nõukogudeaegne arusaam kaugküttevõrgust on jäämas ajalukku tänu investeeringutele ja parendustöödele. Me tahame pakkuda oma klientidele taskukohast, mugavat ja keskonnasõbralikku kaugkütet”, lisas Külaots.

 

Soojuse hinda mõjutavad kütuse hind, kaugküttevõrgu seisukord, võrku tehtud investeeringute suurus, tootmisseadmete vanus ja nende tõhusus ning samuti mängib olulist rolli tarbijate hulk. Tartus on liitunud hooneid 1573. Soojust on toodetud tõhusalt koostootmisreziimil juba kuuendat aastat ning selleks on kasutatud 100% kohalikke kütuseid. Kohalike kütuste kasutamine toetab kohalikku majandust ning samuti suurendab energiajulgeolekut, mis on tänasel päeval väga oluline teema. 

 

Lisainfo:

Margo Külaots

Fortum Tartu AS juhatuse esimees

margo.kylaots@fortumtartu.ee

+372 505 2986

 

Fortum

Fortumi eesmärk on luua energiat, mis muudaks paremaks praeguste ja tulevaste põlvkondade elu.  Fortumi oskusteave seisneb CO2-vabas ja tõhusas elektri- ning soojusenergia tootmises. Ettevõte pakub energiaalaseid tooteid ning ekspertteenuseid nii era- ja äriklientidele kui ka energiatootjatele. Fortumi peamised tegevuspiirkonnad on Põhja- ja Baltimaad, Venemaa ning Poola. 2014. aastal oli müügitulu (välja arvatud elektrivõrkude äri müük) 4,1 miljardit eurot ning võrreldav tegevuskasum 1,1 miljardit eurot. Ettevõttes töötab ligikaudu 8 400 inimest. Fortumi aktsiad on noteeritud Nasdaq Helsinki börsil. www.fortum.ee

Back