Lihtsad soojussäästu nipid

​1. Ära kata kinni radiaatoreid

Seo kardinad kinni nii, et need ei kata küttekeha. Samuti tuleks liigutada radiaatori eest ära suuremad mööbliesemed, et need ei takistaks sooja õhuvoolu. Tänu sellele on õhu liikumine ühtlasem ning soe õhk ei tõuse otse lae alla.
 

2. Tekita toas õhuringlus

Soe õhk liigub toas ülespoole, seega võib kõrgetes ruumides kogu köetud õhk lae alla koguneda. Sellises olukorras oleks kaval tekitada õhuringlus, mis ühtlustab ruumi temperatuuri erinevatel kõrgustel. Kasuta selleks ventilaatorit, mis annab nii oma olemuse kui ka tegevusega toale uue hingamise.
 

3. Kata põrandad

Vaipu kasutatakse kodudes põhjusega - katmata põrandad võivad moodustada kuni 10% üldisest soojakaost. Aseta vaip sinna, kus tihedamini liigud või istud. Vaip takistab külma õhu liikumist tuppa ning tundub jalale soojemana kui katmata puit- või kivipõrand. 
 

 4. Ära lase sooja välja aknast ega uksest

Akende tihendamine aitab soojust hoida. Kui ukse- ja aknatihendid külmale vastu ei pea, vooderda oma kodu tuuletakistajaga asetades see ukse ette või aknalauale. Lihtne ja odav lahendus on poroloontihend või ise valmistada tuuletakistaja. Ise tehtud on alati kõige toredam lahendus- vali selleks sobiv kangas ja täitematerjaliks näiteks riis, penoplast, vatiin või tatar. 
 

5. Kasuta küpsetusahju soojusallikana

Küpsetusahi on nutikas soojusallikas. Kui kütmisvõimalused on piiratud ja toad on külmad, siis otsi välja kokamüts ja hakka küpsetama! Toidutegemine on vahva ettevõtmine ning sealjuures ka hea viis oma keha liigutada. Kasuta võimalust küpsetada midagi maitsvat ning samal ajal soojenda nii tuba kui ka ennast.