„Fortum” Jelgavā veiks siltumtīklu diagnostiku no gaisa

​Šonedēļ „Fortum” Jelgavā veiks centralizētās siltumapgādes sistēmas  diagnostiku, izmantojot aerotermogrāfijas metodi. Diagnostikas laikā tiks noteiktas siltuma zudumu vietas siltumtīklos, piemēram, siltumtīklu ūdens noplūdes vietas un siltuma izolācijas bojājumu vietas, kuras nav iespējams identificēt, izmantojot tādas ikdienā pielietojamas diagnostikas metodes, kā apgaitas un hidrauliskās pārbaudes. Iegūtie dati tiks izmantoti, lai papildinātu un koriģētu siltumtīklu remontdarbu plānu 2015. gadam, kā arī, lai izstrādātu efektīvu un precīzu siltumtīklu rekonstrukcijas un remontdarbu plānu nākamajiem gadiem.

Diagnostika, izmantojot aerotermogrāfijas metodi, Jelgavā tiks veikta pirmo reizi. Aerotermogrāfijas darbus īstenos SIA „Baltijas Helikopters”, izmantojot tam īpaši piemērotu helikopteri, kas ir aprīkots ar speciālu siltuma starojumu uztverošu mērījumu aparatūru. Precīzu lidojuma laiku ir grūti prognozēt, jo tas ir atkarīgs no laika apstākļiem. Iegūtie dati turpmāko nedēļu laikā tiks apstrādāti un apkopoti ziņojumā. 

Teritorijās, virs kurām tiks veikti pārlidojumi, iespējams būs dzirdams helikoptera motora radītais troksnis. Uzņēmums atvainojas iedzīvotājiem par iespējamām neērtībām un aicina ar izpratni un iecietību uztvert esošo situāciju. 

"Fortum" ir centralizētās siltumapgādes sistēmas operators Jelgavas pilsētā kopš 2008. gada. Uzņēmums ražo, pārvada un pārdod siltumenerģiju ap 16 000 mājsaimniecībām, kā arī skolām, bērnudārziem, iestādēm un uzņēmumiem. Kopējais Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 74,6 kilometri.

Aerotermogrāfija ir distancētās infrasarkanās diagnostikas metode, kas tiek veikta no lidaparāta, kas aprīkots ar augstas izšķirtspējas un termiskās jūtības infrasarkanās skanēšanas sistēmu.

Papildu informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

Fortum

Fortum mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Rūpējoties par mūsu klientu vajadzībām, mēs ražojam, pārvadām un pārdodam siltumenerģiju un elektroenerģiju un sniedzam ar to saistītos ekspertu pakalpojumus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2014. gadā Fortum pārdošanas apjomi sasniedza 4.75 miljardus eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.35 miljardi eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8,800 darbinieki. Fortum akcijas ir kotētas Nasdaq Helsinku biržā. www.fortum.lv

Atpakaļ