Jelgavā apkure pieslēgta 98% klientu

Līdz 22. oktobrim Jelgavā apkure bija pieslēgta 98% klientu, tostarp 412 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kā  arī visiem bērnudārziem un skolām. 


Šogad Jelgavā apkures pieslēgšana noritēja ļoti strauji – laikā no 4. oktobra līdz 14. oktobrim apkure tika pieslēgta vairāk nekā 80% klientu un jauda biomasas koģenerācijas stacijā, kas nodrošina Jelgavas pilsētu ar nepieciešamo siltumenerģiju, palielinājās no 4 MW (megavatiem) līdz 24 MW. Iepriekšējos gados apkures pieslēgšana noritēja mērenāk un apkures pieslēgšana visām ēkām aizņēma no divām līdz trim nedēļām. 

Lai saņemtu apkurei nepieciešamo siltumenerģiju tiklīdz tas ir nepieciešams, „Fortum” iesaka ēkās, kurās ir automātiski regulējami individuālie siltumpunkti, pavasarī siltumenerģijas padevi neatslēgt, bet ieregulēt atbilstošu temperatūras režīmu. Ēkās ar automātiski regulējamiem individuālajiem siltumpunktiem, siltumenerģija var tikt piegādāta visu gadu, saskaņā ar klientu vēlmēm un siltummezglā ieregulēto temperatūru, pie kuras ēkā ir automātiski jāieslēdzas apkurei. Tas nodrošina komforta temperatūru dzīvokļos vakara un rīta un rīta stundās, kā arī neļauj ēkā veidoties mitrumam, kura izžāvēšana patērē daudz vairāk siltumenerģijas un rezultātā ir dārgāka, nekā regulāra vienmērīgas temperatūras nodrošināšana. Vairāki „Fortum” klienti šādu iespēju izmanto.

Ja pēc apkures pieslēgšanas iedzīvotājiem rodas jautājumi par siltumapgādi, saistībā ar mājas iekšējo sistēmu darbību, lūgums griezties pie savas mājas apsaimniekotāja – pārvaldnieka, lai tos atrisinātu. Uz jautājumiem, kas saistīti ar centralizēto siltumapgādi, atbildes vienmēr var saņemt arī „Fortum” klientu apkalpošanas centrā.

Oktobrī SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā ir 53,73 EUR/MWh bez PVN, kas ir par 13,4 % zemāks nekā 2014. gada oktobrī. Tarifa samazinājums saistīts galvenokārt ar dabasgāzes tirdzniecības strauju samazināšanos pēdējā gada laikā. 2014. gada oktobrī siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā bija 62.02 EUR/MWh bez PVN.


Papildu informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: guntra.matisa@fortum.com

Par ”Fortum”

“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Rūpējoties par mūsu klientu vajadzībām, mēs ražojam, pārvadām un pārdodam siltumenerģiju un elektroenerģiju un sniedzam ar to saistītos ekspertu pakalpojumus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2014. gadā “Fortum” pārdošanas apjomi sasniedza 4.75 miljardus eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.35 miljardi eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8,800 darbinieki. „Fortum” akcijas ir kotētas Nasdaq Helsinku biržā. www.fortum.lv

Atpakaļ