Fortum piedalās elektrisko transporta līdzekļu salidojumā Jelgavā

​Šodien, 20. maijā, Fortum piedalās elektrisko transporta līdzekļu salidojumā Jelgavā, Pasta salā, kura laikā demonstrēs elektromobili Nissan Leaf, kuru izmanto uzņēmuma darbinieki Somijā, kā arī divus zīmola Blue Shock Bike elektrovelosipēdus, kurus Fortum darbinieki izmanto ikdienas darba gaitās Jelgavā. Salidojuma apmeklētājiem būs iespēja pašiem pārliecināties par elektrovelosipēdu ērto lietošanu, dodoties ar tiem nelielā izbraucienā. 

 

Videi draudzīgi inovatīvi enerģētikas risinājumi un vietējo atjaunojamo resursu izmantošana enerģijas ražošanā ir vieni no Fortum darbības pamatprincipiem, kurus uzņēmums izmanto ne tikai enerģijas ražošanas procesā, bet arī darba ikdienā. Elektrodivriteņi ir ideāli piemēroti kā darba instruments, jo atšķirībā no parasta velosipēda, pārvietošanās ar tiem neprasa fizisku piepūli. Tie ir arī saimnieciski izdevīgi no izmaksu viedokļa – 100 km izmaksā apmēram 7 eiro centus par patērēto elektroenerģiju, kas ir ražota tepat Latvijā no vietējiem resursiem un kuras izmantošana sekmē vietējās ekonomikas attīstību. Turklāt pārvietošanās ar elektrodivriteni vai elektroauto nerada gaisa un skaņas piesārņojumu un tādejādi palīdz uzlabot pilsētvidi.

2014. gada vasarā, lūkojot pēc jauna pielietojuma Fortum biomasas koģenerācijas stacijā Jelgavā saražotajai elektroenerģijai, kas vienlaicīgi uzlabotu arī pilsētvidi un dotu taustāmu ieguvumu Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem, Fortum iesaistījās projektā ar Liepājas uzņēmumu SIA Blue Shock Taxi, kas aktīvi darbojas, lai veidotu un attīstītu elektrotransporta risinājumus Latvijā, tostarp nodarbojas ar elektrodivriteņu ražošanu.

Elektrisko transporta līdzekļu salidojums notiek Jelgavā, Pasta salā, 20.05.2015., no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00, kā veltījumu Jelgavas pilsētas 750 gadu jubilejai. To  organizē ZREA (Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra) sadarbībā ar Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrību. Salidojums notiek Elektromobiļu maratona „Izbaudi Zemgali nesteidzoties” 2015 ietvaros, kas norisinās no 20.05.2015. līdz 22.05.2015. maršrutā Rīga – Āne (Ozolnieku novads) –Jelgava – Auce – Bauska – Rīga.

 

Papildu informācija:

Guntra Matisa

Komunikācijas vadītāja

SIA “Fortum Jelgava”

Mob.: +371 29338491

E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

Fortum

“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Rūpējoties par mūsu klientu vajadzībām, mēs ražojam, pārvadām un pārdodam siltumenerģiju un elektroenerģiju un sniedzam ar to saistītos ekspertu pakalpojumus. Mēs strādājam Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2014. gadā “Fortum” pārdošanas apjomi sasniedza 4.75 miljardus eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.35 miljardi eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8,800 darbinieki. „Fortum” akcijas ir kotētas Nasdaq Helsinku biržā. www.fortum.lv

 

 

Atpakaļ