Noslēgusies „Fortum” rīkotā akcija „Fortum enerģijas donors”

Šodien, 8. oktobrī, tika paziņoti akcijas „Fortum enerģijas donors” rezultāti, kuru Jelgavas siltumapgādes uzņēmums SIA „Fortum Jelgava” īstenoja sadarbībā ar „Ziedot.lv”. Projektā piedalījās 125 dalībnieki, kopā dažādās disciplīnās – skrienot, braucot ar velosipēdu vai nūjojot - pieveicot 9158 km un radot 538 kWh (kilovatstundas) enerģijas, kurus akcijas dalībnieki veltīja kādam no trim labdarības mērķiem: „Mazajām sirsniņām Zemgalē”, „Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem” un „Drauga stipendija”.

Vislielāko kilometru skaitu akcijas dalībnieki veikuši, atbalstot labdarības projektu „Mazajām sirsniņām Zemgalē”, kopā pieveicot 6142 km un radot 356 167 Wh (vatstundas) enerģijas, kā rezultātā  labdarības projekts „Mazajām sirsniņām Zemgalē” ir ieguvis vislielāko akcijas dalībnieku atbalstu un saņem korporācijas „Fortum” ziedojumu EUR 4,000 apmērā.

Atbalstot labdarības projektu „Drauga stipendija”, akcijas dalībnieki  veikuši 2422 km, radot 135 230 Wh enerģijas. Šis projekts no korporācijas „Fortum” saņem ziedojumu EUR 2,000 apmērā.

Savukārt tie akcijas dalībnieki, kuri atbalstīja projektu „Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem”, kopā veikuši 593 km, radot 38310 Wh enerģijas, kā rezultātā šis projekts no korporācijas „Fortum” saņem ziedojumu EUR 1,000 apmērā.

Lielākais kilometru skaits, ko akcijas dalībnieks veicis, ir 862 km, kā rezultātā radītas 45,100 Wh enerģijas.

„Fortum enerģijas donors” ir lietotne viedtālrunim, kas tās lietotājam sniedza iespēju, veicot vienkāršas fiziskās aktivitātes - skrienot, braucot ar divriteni, nūjojot vai pastaigājoties un izmantojot lietotni viedtālruņiem „Fortum enerģijas donors”, atbalstīt kādu no trim labdarības mērķiem: „Mazajām sirsniņām Zemgalē”, „Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem” un „Drauga stipendija”. Projekta noslēgumā katrs labdarības mērķis, atbilstoši uzkrātajai enerģijai, saņēma korporācijas „Fortum” ziedojumu.
Akcijas „Fortum enerģijas donors” īstenošanas laiks -  2015. gada 17. jūlijs - 1. oktobris.
Par  lietotni viedtālruņiem „Fortum enerģijas donors”
Lietotne „Fortum enerģijas donors” ir paredzēta viedtālruņiem ar IOS (no 8. programmatūras versijas), Android (no 4.0 līdz 5.0.2 programmatūras versijai) un Windows tālruņos (no 8.0 līdz 8.01 programmatūras versijai). Lietotne ir pieejama App Store, Play Market un Windows Store. Lietotne ir bezmaksas.
Aktivitātes laikā tika uzskaitīti pieveiktie kilometri, kas automātiski tika pārvērsti enerģijā, piemērojot šādu konvertēšanas likmi: nūjošana 1 km = 63,51 Wh; skriešana 1 km = 82,51 Wh; riteņbraukšana 1 km = 34,85 Wh. Kopējais laiks, kas tika pārvērsts enerģijā (Wh), tika uzskaitīts gan izvēlētajam labdarības mērķim, gan katram individuāli.
Par labdarības mērķiem, kuri bija iekļauti „Fortum enerģijas donorā”:
Mazajām sirsniņā Zemgalē - Smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai. Zemgales reģionā palīdzību 2015. gadā kopā gaida 10 bērni.
Drauga stipendija (Vītolu fonds) - Vītolu fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās.
Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem - Trūcīgiem un vientuļiem Zemgales sirmgalvjiem ārstēšanās izdevumiem, zāļu vai malkas iegādei.

Papildu informācija:
Guntra Matisa
Komunikācijas vadītāja
SIA “Fortum Jelgava”
Mob.: +371 29338491
E-pasts: Guntra.Matisa@fortum.com

Par ”Fortum”
“Fortum” mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. „Fortum” ir specializējies efektīvas, no CO2 izmešiem brīvas elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanā. Uzņēmums piedāvā produktus un ekspertu pakalpojumus enerģētikā privātpersonām, rūpnieciskajiem klientiem un enerģijas ražotājiem. „Fortum” strādā Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, Krievijā un Polijā. 2014. gadā “Fortum” pārdošanas apjomi sasniedza 4.1 miljardu eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1.1 miljards eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 8,400 darbinieki. „Fortum” akcijas ir kotētas Nasdaq Helsinku biržā. www.fortum.lv

Atpakaļ